Ziņas

Sabiedrība

Valmierā piedāvās konsultācijas jaunajiem vecākiem

Lai sniegtu atbalstu jaunajām ģimenēm, kuras pasaulē sagaidījušas savu pirmdzimto, Valmieras Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļa no 1.aprīļa jaunajiem vecākiem piedāvās apmeklēt bezmaksas psihologa konsultāciju.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča, konsultāciju laikā plānots pārrunāt dažādus ar bērna kopšanu un audzināšanu saistītus jautājumus, palīdzēt izprast dažādas psiholoģiskas sajūtas, ko var izjust jaunā māmiņa, atbildēt uz vecāku jautājumiem, kā veidot un uzturēt pāra attiecības, kad ģimenē ienācis bērns, un sniegt atbildes uz citiem interesējošiem jautājumiem.

“Brīdī, kad ģimenē ienāk pirmais bērniņš, jaunie vecāki bieži vien var būt samulsuši un nedroši par to, kā dzīvībiņu apkopt, kā bērnam nodrošināt labvēlīgus dzīves apstākļus, kā veidot ģimeni, kur meklēt psiholoģisku, emocionālu un finansiālu palīdzību un atbalstu, ja tāds nepieciešams. Ja bērnu audzina viens no vecākiem, piemēram, tikai mamma, viņai ir nepieciešams vēl lielāks līdzcilvēku atbalsts. Šīs ir zināšanas, kuras skolā nemāca, taču nereti tieši tas, kāda vide un savstarpējās attiecības ir ģimenē, ietekmē bērna tālāko nākotni. Lai pēc gadiem Sociālajam dienestam nebūtu jāstrādā jau ar pusaudzi, vēlamies sniegt palīdzīgu roku jau brīdī, kad mazais tikko kā ienācis ģimenē,” atzīmē Valmieras Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļas vadītāja Kaija Muceniece.

Ģimenes atbalsta nodaļas darbinieki ir tie, kas var palīdzēt bērnu vecākiem saskatīt iespēju mainīt savu dzīvesveidu un mācīties uzņemties atbildību un rūpes, lai bērni nenonāktu ārpusģimenes aprūpes iestādēs, bet varētu augt viņiem vispiemērotākajā vidē – savā ģimenē. Ģimenes atbalsta nodaļa ikvienai ģimenei, kas savu dzīvesvietu deklarējusi Valmierā, piedāvā saņemt sociālo darbinieku un speciālistu konsultācijas dažādos jautājumos par bērnu aprūpi un audzināšanu.

Pieteikties konsultācijai Ģimenes atbalsta nodaļā iespējams Valmieras pilsētas pašvaldībā, zvanot pa tālruni 64232105 vai rakstot e-pastu uz adresi “kaija.muceniece@valmiera.lv”.

LETA