Ziņas

Sabiedrība

Valmierā par 3,1 miljonu eiro pārbūvēs Cempu un Paula Valdena ielu

Valmierā ir sākta Cempu un Paula Valdena ielu pārbūve, kas kopumā izmaksās 3,1 miljonu eiro, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Darbi vienlaicīgi tiks veikti vairākos ielu posmos, kas radīs ievērojamus satiksmes ierobežojumus šajā pilsētas rajonā.

Ielu pārbūves projekts paredz atjaunot ceļa brauktuvi, kā arī sakārtot ielu pieslēgumus un iebrauktuves, optimizējot transporta kustību. Ir paredzēts pārbūvēt Cempu ielas rotācijas apli, izbūvēt gājēju ietvi un veloceliņu, kā arī ierīkot jaunu ielas apgaismojumu.

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka Cempu un Paula Valdena ielu pārbūve radīs satiksmes ierobežojumus, paildzinot laiku, kāds nepieciešams nokļūšanai plānotajā galamērķī. Atsevišķos ielu posmos satiksme tiks regulēta ar luksoforiem, un, kur tas būs iespējams, satiksme tiks virzīta pa apvedceļiem. Būvdarbu veicējs nodrošinās piekļūšanu visiem īpašumiem, kā arī lokālu ierobežojumu gadījumā tiks veikta individuāla saskaņošana ar katru īpašnieku. Satiksmes dalībniekiem nepieciešams sekot līdzi ceļa zīmēm un būvnieku izliktajām norādēm.

No 14.jūnija pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Ielu uzturēšana un remonts” būs pieejama shēma ar paredzamajiem ielu pārbūves darbiem, to plānoto veikšanas laiku un nepieciešamajiem satiksmes ierobežojumiem.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Cempu un Paula Valdena ielu pārbūves galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Limbažu ceļi”. Pārbūves projekts tiks īstenots 2016. un 2017.gadā darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” laikā.