Ziņas

Sabiedrība

Valmierā par 23 mājsaimniecībām pieaudzis dzīvokļa pabalsta saņēmēju skaits

Kā liecina Valmieras Sociālā dienesta apkopotā informācija, šajā apkures sezonā dzīvokļa pabalsta saņemšanai pieteikušās 889 mājsaimniecības, kuru apdzīvojamās platības tiek apkurinātas centralizēti, kas ir par 23 mājsaimniecībām vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča, no pašvaldības budžeta pabalstiem šogad izlietoti 292 962 eiro.

Dzīvokļa pabalsta apmērs centralizēti apkurināmām platībām tiek aprēķināts, ņemot vērā mājsaimniecībai nepieciešamo garantēto ienākumu, kopējos mājsaimniecības ienākumus un komunālos maksājumus. Dzīvokļa pabalsts mājsaimniecībai ir vienreizējs. Tas tiek aprēķināts par sešiem apkures mēnešiem un nepārsniedz 341,50 eiro apkures sezonā. Pieprasot dzīvokļa pabalstu, tiek vērtēti ne tikai mājsaimniecības rīcībā esošie naudas līdzekļi, bet arī mājsaimniecības locekļiem piederošais kustamais un nekustamais īpašums.

Savukārt no 5.maija līdz 30.septembrim tiks pieņemti pieteikumi dzīvokļa pabalsta saņemšanai mājsaimniecībām, kuru apdzīvojamās platības tiek apkurinātas individuāli. Iesniegumu un citus nepieciešamos dokumentus pabalsta pieprasītājam jāiesniedz Valmieras Sociālajā dienestā 105.kabinetā.

LETA