Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks Vidzemes ziedainās jostas aušana

Sestdien, 28.martā, no plkst.10 līdz 17 tautas lietišķās mākslas studija “Valmiera” aicina ikvienu interesentu uz atvērta tipa radošo darbnīcu Vidzemes ziedainās jostas aušanā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna, Vidzemes ziedainās jostas aušanas radošā darbnīca norisināsies pasākuma “Satiec savu meistaru! 2015” laikā. Ikviens, kurš vēlas piedalīties, aicināts telefoniski sazināties ar studijas “Valmiera” vadītāju Elīnu Teteri, zvanot pa tālruni 29101402, vai pieteikties elektroniski – “elina.tetere@inbox.lv”. Radošā darbnīca norisināsies Valmierā, studijas “Valmiera” telpās.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka no 27.marta līdz 29.martam visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru! 2015”. Šajā pavasarī mācekļus pie sevis aicinās rekordliels tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju un muzikantu skaits – pasākums norisināsies vairāk nekā 170 vietās. Pasākuma laikā ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Pasākumā varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

Papildu informācija pieejama mājaslapās “www.satiecsavumeistaru.lv” un “www.lnkc.gov.lv”.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

LETA