Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā notiks Vidzemes Uzņēmēju dienas

No 15.maija līdz 16.maijam laukumā pie Valmieras Kultūras centra jau 18.reizi norisināsies Vidzemē lielākā izstāde-gadatirgus “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2015,” kur produkciju un pakalpojumus prezentēs aptuveni 200 dalībnieku no visas Latvijas.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, šogad īpašais pasākuma viesis būs ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura piedalīsies Vidzemes Uzņēmēju dienu svinīgajā atklāšanā un darba diskusijās ar uzņēmējiem.

“Šogad pasākuma laikā uzņēmējiem būs iespēja piedalīties diskusijā ar ekonomikas ministri Reiznieci-Ozolu par nozīmīgākajiem jautājumiem uzņēmējdarbības un ekonomikas attīstībā. Tāpat plānots, ka izstādē-gadatirgū viesosies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes pārstāvji un sadarbības partneri no Pleskavas un Kronštates Krievijā, Vitebskas Baltkrievijā, Paņevežas Lietuvā, Tartu un Vīlandes Igaunijā un Hoje-Tāstrupas Dānijā,” atklāja LTRK Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis.

Vidzemes Uzņēmēju dienas ir tradīcijām bagāts pasākums, kas apliecina, ka Valmiera ir Vidzemes uzņēmējdarbības un ekonomiskās attīstības centrs.

“Vidzemes Uzņēmēju dienu filozofija ir nemainīga – pēc iespējas plašāk parādīt tās nozares, ar ko varam lepoties, izcelt mūsu jaunākos ražojumus, pakalpojumus un inovācijas, parādot gan individuālo ražotāju, mazo un mikro uzņēmumu paveikto, gan mūsu lielo un eksporta tirgos strādājošo uzņēmumu spēku. Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt gan zināmus dalībniekus ar jauniem produktiem, gan iepazīt jaunu dalībnieku piedāvājumu, piemēram, šogad pirmo gadu izstādē piedalīsies SIA “Elvi”, SIA “Technorent”, SIA “Sakret”, kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri”, SIA “KM Building”, SIA “Valmieras namsaimnieks” un citi,” teica Sleņģis.

Pārstāvētās nozares būs visdažādākās, sākot ar ražošanas uzņēmumiem, piemēram, ilggadējais dalībnieks AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Venden” un AS “Brīvais vilnis”, celtniecības tehnikas un vieglo automašīnu pārdevējiem – SIA “Tehauto” un SIA “Mūsu auto Valmiera”, bankām un apdrošināšanas firmām, pašvaldībām un beidzot ar pakalpojumu sniedzējiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Aizvien vairāk pašvaldību atbalsta savus amatniekus un ražotājus, veidojot kopīgus stendus. Šogad tādā veidā sevi prezentēs deviņas pašvaldības – Jaunpiebalgas, Valkas, Pārgaujas, Apes, Kocēnu, Madonas, Burtnieku, Beverīnas un Raunas novada pašvaldība. Kā ierasts, Vidzemes Uzņēmēju dienu laikā informāciju par savu piedāvājumu sniegs dažādas izglītības iestādes: Valmieras tehnikums, Vidzemes Augstskola, Smiltenes Valsts tehnikums, Staiceles Sporta profesionālā vidusskola, Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikums, Ērgļu arodvidusskola, Cēsu Profesionālā vidusskola, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, Baltijas Starptautiskā akadēmija un Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle.

Tā kā 15.maijs ir Starptautiskā ģimenes diena, izstādē-gadatirgū būs pieejamas arī dažādas nodarbes ģimenēm un bērniem – piepūšamās atrakcijas, sportiskas un izglītojošas aktivitātes, ko piedāvās SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”, radošās darbnīcas kopā ar SIA “Sanat” un citas izklaides.

“Vidzemes Uzņēmēju dienas 2015” organizē LTRK Vidzemes nodaļa sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un VAS “Attīstības finanšu institūcija “Altum””.

LETA