Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks tautas deju kolektīvu koncerts “Ielūdz Pastalnieki – 15!”

Valmieras Kultūras centrā 16.aprīlī plkst.17 notiks tautas deju kolektīvu koncerts “Ielūdz Pastalnieki – 15!”, aģentūru LETA informēja Valmieras kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Koncertā piedalīsies jauniešu deju kolektīvi “Sadancis” (Burtnieku novads) un “Banga” (Liepāja), vidējās paaudzes deju kolektīvi “Bandzenieki” (Liepāja), “SenLīgo” un “Artava” (Rīga), “Jumis” un “Zelta Virpulis” (Priekuļi), “Sadancis” (Jēkabpils), “Pastalnieki” (Valmiera) un Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls”. Koncertu vadīs aktieris Imants Strads.

Tautas deju koncerta “Ielūdz Pastalnieki” tradīcija aizsākta pirms 15 gadiem – 2001.gadā. Tautas deju kolektīva “Pastalnieki” apkopotā informācija liecina, ka visos koncertos kopā piedalījušies gandrīz 3000 dalībnieku, kuri pārstāvējuši 51 kolektīvu: 45 deju kolektīvus, tai skaitā no Slovākijas un Lietuvas, kā arī stīgu orķestri, koklētāju ansambli, pūtēju orķestri, folkloras kopu un kamerkori. Aktīvākie koncertu dalībnieki bijuši dejotāji no Vidzemes, Rīgas un Zemgales.

Pirmajā koncertā 2001.gada rudenī piedalījās pieci kolektīvi no Valkas, Alojas un Valmieras, to ZET kluba zālē organizēja tā laika kolektīva vadītājs Jānis Kalnačs. No 2002.gada koncerta organizēšanu uzņēmās Ivars Bergsons, un koncerts ieguva daudz lielāku atsaucību no kolektīviem un plašāku skatītāju interesi. Trešajā pasākumā dalībnieku skaits jau bija tik liels, ka ZET kluba zāle kļuva par mazu, jo savu līdzdalību koncertā pieteica 11 kolektīvi. Tā kolektīvu sadancošanās tradīcija ar Valmieras Kultūras centra direktores Vairas Dundures atbalstu tika turpināta Valmieras Kultūras centrā. Tautas deju koncertos “Ielūdz Pastalnieki” ir izspēlēti vairāki horeogrāfiski uzvedumi, kas guva lielu skatītāju atsaucību, piemēram, “Laikmetu griežos”, “Saulgriežu lokos”, “Krogū ielūdz Pastalnieki”.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.