Ziņas

Izklaide

Valmierā notiek starptautisks mākslas plenērs

Līdz 5.jūlijam Valmierā norisināsies starptautisks mākslas plenērs ar tēmu “Cilvēks – ceļš – mājas”, ko organizē Valmieras muzejs un Valmieras Mākslas vidusskola sadarbībā ar biedrību “Valmieras un Giterslo reģionu sadarbībai”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, plenērā piedalīsies pieci mākslinieki no Vācijas un vairāki no Valmieras, Rūjienas un Mazsalacas.

Viesojoties Valmierā, gan vācu, gan latviešu mākslinieki uzturēsies Valmieras Mākslas vidusskolā. Tur katrs no viņiem būs izvēlējies sev ērtāko un iedvesmojošāko darbnīcu, kur piecas dienas noritēs darbs pie mākslas darbu radīšanas. Kā pastāstīja Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja/direktora vietniece Guna Medne, plenēra tēmas izvēle bijusi grūta. “Nav viegli dot māksliniekiem uzstādījumu, par kādu tēmu viņiem jārada darbi. Tas bieži vien iegrožo radošo lidojumu, neļaujot māksliniekiem brīvi izpausties. Līdz ar to domājām filozofisku un simbolisku tēmu, kas atspoguļotu vērtības un kam būtu plašs jēdziens. Cilvēks – tā ir garīga, fiziska būtne, kas ir visa pamatā. Ceļš – tas var būt ne tikai fizisks ceļš, bet arī simbolisks – no dvēseles uz dvēseli, no pilsētas uz pilsētu, tā var būt mūsu Gauja. Māja – vide, kurā dzīvojam, dvēseles māja, cilvēka ķermenis, daba.”

“Ideja organizēt starptautisku mākslas plenēru radās jau pērn, kad četri mūsu puses mākslinieki devās uz Giterslo Vācijā. Mēs esam sapratuši, ka mums ir jārūpējas par māksliniekiem, jo viņi uztur dzīvu Latvijas kultūrvidi un mākslas pasauli. Mums jādod viņiem radošais uzrāviens, jo ikdienas darbos māksliniekiem sev atliek maz laika, viņi var izdegt. Tādēļ šajā plenērā mākslinieki katru dienu darbosies vien dienas pirmajā pusē, bet pēcāk smelsies enerģiju un iedvesmu, baudot Latviju,” skaidrojusi Medne.

Plenēra laikā mākslinieki brauks vērot saulrietu jūrā pie Tūjas, iepazīs Valmieru, viesosies Rūjienā un Cēsīs, kā arī izzinās latviešu tradīcijas kopā ar tradīciju kopu “Griezes”.

Plenēra laikā 1.jūlijā plkst.16 Valmieras muzeja Izstāžu nama pirmajā stāvā atklās Vācijas mākslinieka Jorga Spatiga darbu izstādi, kas būs apskatāma līdz 26.jūlijam, savukārt 4.jūlijā ikvienam valmierietim un pilsētas viesim būs iespēja aplūkot plenēra laikā tapušos darbus īpašā izstādē Valmieras pilsdrupās.