Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks starptautisks jauno pianistu konkurss

Trešdien, 27.janvārī, no plkst.10.30 Valmieras Kultūras centrā un Valmieras Mūzikas skolā notiks 21.starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalīsies 52 jaunie pianisti no 25 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas mūzikas skolām.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, jaunie pianisti vecumā no astoņiem līdz 15 gadiem atskaņos trīs skaņdarbus: klasicisma laikmetā komponētas sonātes/sonatīnes pirmo (“Allegro”) daļu vai “Rondo”, dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu.

Konkurss notiks paralēli divās vietās: A, C un D grupas dalībnieki muzicēs Valmieras Kultūras centrā, bet B grupas dalībnieki – Valmieras Mūzikas skolā.

Konkursu vērtēs starptautiski atzīti profesionāli pianisti un pedagogi: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors un Klavieru katedras vadītājs Juris Kalnciems, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Klavieru nodaļas vadītāja Gunta Boža, pianiste un pedagoģe Anita Pāže, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas Klavierspēles metodiskās komisijas vadītāja Antra Vīksne, Igaunijas Mūzikas un mākslas akadēmijas lektore, Tallinas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģe Jekaterina Rostovceva un S.Rahmaņinova Kaļiņingradas Mūzikas skolas klavierspēles pedagoģe Natālija Ravdina.

Konkursa atklāšanā Timo Steinera skaņdarbu “Kāpnes debesīs” spēlēs Jekaterina Rostovceva.

21.starptautisko jauno pianistu konkursu organizē Valmieras Mūzikas skola sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru un Valmieras pilsētas pašvaldību.