Ziņas

Sports

Valmierā notiks starptautiskas sporta spēles “Mēs varam!”

Jāņa Daliņa stadionā, Valmierā, 12.septembrī un 13.septembrī jau astoto gadu pēc kārtas notiks starptautiskas sporta spēles bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam!”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča, šogad spēles vienkopus pulcēs 164 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas.

Divas dienas pēc kārtas bērniem un jauniešiem būs iespēja mēroties spēkiem tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, tāllēkšana, futbola soda sitieni, maisiņu precizitātes metieni aplī un jauktā stafete, kas vienmēr sagādā lielāko prieku un emocijas.

Sporta spēļu atklāšana notiks 12.septembrī plkst.11 Jāņa Daliņa stadionā, savukārt noslēgums – svētdien, 13.septembrī, plkst.14. Noslēguma pasākumā kā īpašais viesis piedalīsies arī Latvijas Bērnu bāreņu fonda priekšsēdētājs un dziedātājs Kaspars Markševics. Pirmās dienas izskaņā plkst.19 dalībnieki ar saviem pavadoņiem, organizatoriem un draugiem tiksies svinīgā pasākumā – ballē Valmieras Kultūras centrā. Pasākumā, kuru sponsorē sadarbības partneri no Norvēģijas, ar priekšnesumiem uzstāsies folkloras kopa “Putni”, grupa “Kantoris 04” un citi mākslinieki.

Kā atzīmējusi pasākuma koordinatore Dauguļu internātpamatskolas skolotāja Alda Treija, darbs pie pasākuma organizēšanas norit visa gada garumā. “Ir jāmeklē atbalstītāji, jāplāno aktivitātes, jākoordinē viesu uzņemšana, transports un daudz kas cits, tomēr, kad redzu, ka bērniem un jauniešiem sportiskās aktivitātes un svinīgie pasākumi sagādā patiesu prieku, esmu gandarīta par paveikto. Šie jaunieši nemaz tik bieži nepiedalās līdzīgos pasākumos, un izjust sacensības garu, aizrautību, pierādīt citiem un sev, ka viņi var izdarīt daudz vairāk, nekā pašam šķiet, ir ļoti vērtīgi. Tas dod spēku arī man gadu no gada turpināt sākto tradīciju,” norādījusi Treija.

Pasākumu, tāpat kā ik gadu, organizē Dauguļu internātpamatskola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Kocēnu novada domi. Vislielāko paldies pašvaldība saka Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktorei Agitai Zariņai, norvēģu klases skolotājai Sandai Deisonei un skolēniem, kuri aktīvi iesaistījušies pasākuma organizēšanā, kā arī brīvprātīgajiem no Norvēģijas pensionāru biedrības un Norvēģu atbalsta grupas par materiālu atbalstu. Tāpat arī atzinīgi vārdi pienākas arī Valmieras Bērnu sporta skolas direktorei Līgai Dzenei un trenerim Raitim Ravinskim par spēļu tiesāšanu. Ar finansējumu un balviņām palīdzējusi “SEB banka”, AS “Valmieras stikla šķiedra”, veikali “Valrek”, “Vidzemes papīrs”, “Maxima” un Latvijas Bērnu bāreņu fonds.