Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks starptautiskas sporta spēles bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām

10.septembrī un 11.septembrī Jāņa Daliņa stadionā Valmierā devīto gadu pēc kārtas notiks starptautiskas spēles bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Šogad spēles vienkopus pulcēs 220 dalībniekus. Sporta spēlēs piedalīsies Latvijas sociālo internātskolu skolēni ar viegliem, vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem no 12 gadu vecuma, dalībnieki no aprūpes centriem, individuālie dalībnieki, kā arī dalībnieki no Igaunijas un Norvēģijas.

“Sporta spēļu galvenais mērķis ir radīt prieku dalībniekiem un rast iespēju cilvēkiem ar speciālām vajadzībām satikties citam ar citu ārpus ierastās vides. Lai arī ir jāsacenšas vairākās disciplīnās, ikviena starts tiks atzinīgi novērtēts. Noslēgumā visi saņems medaļas neatkarīgi no sasniegtajiem rezultātiem. Pasākumā bērni un jaunieši gūst pozitīvas emocijas un apliecinājumu tam, ka kopā viss ir paveicams,” stāstīja pasākuma organizatore Ziemeļvidzemes internātpamatskolas skolotāja Alda Treija.

Divas dienas bērniem un jauniešiem būs iespējams sacensties tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, tāllēkšana, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, smilšu maisiņu mešana mērķī, metieni basketbola grozā, futbola soda sitieni un jauktā stafete, kas vienmēr izraisījusi sporta spēļu dalībnieku lielāko sajūsmu un atsaucību.

Sporta spēļu atklāšana notiks 10.septembrī plkst.11 Jāņa Daliņa stadionā. Pirmās dienas izskaņā plkst.19 Valmieras Kultūras centrā dalībnieki ar saviem pavadoņiem, pasākuma organizatoriem un draugiem tiksies svētku ballē, kur par muzikālo noformējumu parūpēsies grupa “Kantoris 04”. Savukārt noslēguma parāde un apbalvošana paredzēta 11.septembrī plkst.14 Jāņa Daliņa stadionā.