Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā notiks starptautiska zinātniska konference par pieredzi, inovācijām un izaicinājumiem tūrismā

Šodien Valmierā, Vidzemes Augstskolā, notiks starptautiska zinātniska konference “Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi”, aģentūru LETA informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra galvenā tūrisma projektu vadītāja Anita Tīlena.

Konferencē tiks aplūkotas tēmas, kas ir nozīmīgas Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares nākotnes konkurētspējas veicināšanā, aktualizējot turpmākās desmitgades stratēģijas. Pasākuma norise plānota lekciju un paneļdiskusiju veidā, iezīmējot trīs galvenās tēmas – vietu zīmolvedība un pasākumu vadība, gastronomijas tūrisms un mūsdienu garša Baltijas jūras reģionā, kā arī tendences, inovācijas un tehnoloģiskie risinājumi tūrismā.

Izvēršot plašāk galvenās tūrisma konferences vadlīnijas, ar savu pieredzi un aktuālajam tendencēm konferences apmeklētājus iepazīstinās trīs īpašie viesi – par publiskajiem pasākumiem galamērķu zīmolvedības stiprināšanā stāstīs Tēmu Moilanens no Somijas, par mūsdienu Skandināvu virtuves manifestu, ieviešanas pieredzi un zināšanu pārnesi Baltijas jūras reģionā – Jans Krags Jakobsens no Dānijas, savukārt par pakalpojuma dizainu tūrisma produktu veidošanā – Mario Seps no Austrijas.

Konferences dalībniekiem būs iespēja piedalīties divos paralēlo sesiju blokos un diskusijās, kur katrā no tām tiks piedāvāti trīs tematiskie virzieni un konferences dalībniekiem būs jāizvēlas viens sev saistošākais. Trīs galvenās lekcijas un daļa paralēlo sesiju notiks angļu valodā. Pasākuma laikā pēc nepieciešamības tiks nodrošināts arī sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Pirmajā paralēlo sesiju blokā tiks aplūkotas tēmas “Inovācijas un IKT (informācijas un komunikāciju tehnoloģiju) risinājumi tūrismā”, “Tendences un nākotnes ceļotāji”, kā arī “Stratēģijas tūrisma galamērķu pārvaldībai Baltijā”. Sesijā par inovācijām un IKT risinājumiem būs iespēja dzirdēt tādus lektorus kā Ernestu Gabrānu no uzņēmuma “Wunderkraut Latvija”, Kasparu Osi no Vidzemes Augstskolas, kā arī pētniekus no Igaunijas – Reini Ahasu un Janiku Raunu, pārstāvot Tartu Universitāti un organizāciju “Mobility Lab”.

Tematikas “Tendences un nākotnes ceļotāji” laikā uzstāsies informācijas tehnoloģiju televīzijas raidījuma “Nākotnes parks” vadītājs Reinis Zitmanis, uzņēmuma SIA “Aspired” valdes locekle Ilze Eglāja, kā arī mediju aģentūras “Dentsu Aegis Network Latvia – Vizeum Latvija” vadītāja-stratēģiju direktore Linda Saulīte.

Trešās paralēlās sesijas laikā par stratēģijām tūrisma galamērķu pārvaldībā būs iespēja dzirdēt Igaunijas tūrisma departamenta tūrisma galamērķu klientu attiecību koordinatori Kristīnu Jorsu, Lietuvas Ekonomikas ministrijas Tūrisma departamenta galveno speciālisti Lidiju Bajarunieni, kā arī tūrisma nozares ekspertu un Vidzemes Augstskolas lektoru Andri Kleperu, diskusijā piedaloties arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktorei Inesei Šīravai.

Otrā sesiju bloka tēmas būs “Zīmolvedība un tūrisma galamērķi”, “Baltijas mūsdienu garša. Restorānu tendences” un “Pakalpojumu dizains industriālā mantojuma kontekstā”. Diskusijās un lekcijās par zīmolvedību ar savu pieredzi dalīsies televīzijas raidījumu vadītāja un gastronomisko performanču aizsācēja Gundega Skudriņa, Latvijas Pasākumu producentu asociācijas un SIA “Ideju institūts” vadītājs Guntis Ērglis un Strenču pilsētas apbalvojuma “Goda pilsonis” saņēmējs Mārtiņš Gaigals.

Baltijas mūsdienu garšu apspriedīs trīs vadošie šefpavāri no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas: Ēriks Dreibants, Deivids Prasipaliauskas un Renē Usmes. Savukārt par pakalpojuma dizainu industriālā mantojuma kontekstā runās asociācijas “European Greenways” direktore Mersedesa Munjoza Zamora, Latvijas Industriālā mantojuma fonda valdes loceklis un VAS “Latvijas Dzelzceļš” industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs, kā arī Hiderabadas Tūrisma un viesmīlības vadības institūta (Indija) doktors Mahenders Redijs.

Valmiera ir reģiona uzņēmējdarbības centrs un vienoti ar Gaujas Nacionālo parku ierindojas starp eksportspējīgākajiem tūrisma galamērķiem Baltijā, savukārt Vidzemes Augstskola ar vadošajiem tūrisma nozares speciālistiem ir jauno tūrisma profesionāļu kalve, tādējādi konferences vietas izvēle ir pamatots ieguldījums reģionālajā attīstībā un Baltijas mēroga tūrisma stratēģisko virzienu ietekmēšanā.

Konferenci organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu.