Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks sociālā akcija “Pasaki paldies!”

Valmierā pilsētnieki un pilsētas viesi, skolēni un viņu vecāki, studenti un viņu draugi 1.septembrī aicināti piedalīties sociālajā akcijā “Pasaki paldies!”, aģentūru LETA informēja biedrības “Laimes kalve” sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Smiltiņa.

Akcija tiek organizēta, lai atgādinātu par savstarpēju cieņu un saskarsmes prieku starp dažādiem cilvēkiem. Biedrība aicina teikt “paldies” tiem, kuriem aizmirsies pateikties, kuru darbu neesam novērtējuši vai vienkārši pateikties tam, kas to ir pelnījis – konkrēts cilvēks, organizācija, pilsēta. Akcijas laikā savu “paldies” iespējams izteikt, fotografējoties un šo foto nosūtot tam, kam izteikta pateicība. Akcijas uzdevums ir atgādināt, ka kļūt kaut nedaudz laimīgākiem var pavisam vienkārši – jāatceras pateikt citiem labus vārdus.

Valmierā akcijas stends visu dienu atradīsies laukumā starp kultūras un tirdzniecības centru. Stendā pedagogi un vecāki, sociālie darbinieki un uzņēmumu vadītāji varēs saņemt informāciju par biedrības mācību centra piedāvātajām lekcijām dažādām auditorijām. Stendā būs iespēja saņemt dāvanā grāmatiņu, kas var kļūt par labu ceļvedi, jaunus darbus sākot.

Šobrīd Latvijā ar savu “paldies” ir nofotografējušās vairāk nekā 700 ģimenes, draugu kopas, pāri, kolēģi, bērni, jaunieši, sirmgalvji, dažādu profesiju un vecuma cilvēki. Savukārt uzlīmes ir saņēmuši vairāk nekā 50 000 cilvēku.

Pilsētās, kur iepriekš ir notikusi akcija – Dobelē, Rīgā, Talsos un Kuldīgā, Ventspilī, Jēkabpilī, Madonā, Preiļos -, ideja patika ļoti daudziem cilvēkiem, un daži desmiti akciju atbalstīja ar ziedojumiem. Biedrība pateicas ziedotājiem un aicina arī citus būt atsaucīgiem un ziedot biedrības darbam. Iegūtos līdzekļus šobrīd izlieto akcijas izdevumiem. Savukārt pārējie līdzekļi paredzēti pret narkotikām vērstu un motivējošu lekciju organizēšanai skolēniem.

Biedrība “Laimes kalve” īsteno sociālo projektu “Ceļš uz laimi”, kas atdzīvina mūsu kultūras garīgās vērtības, sekmē savstarpējo cieņu starp cilvēkiem, atjauno vecāku uzticību skolām, cilvēku ticību saviem spēkiem, veicina pozitīvu attieksmi. Biedrība veic izglītojošu darbu. Nepilna pusgada laikā lekcijas par kompetenci, saskarsmi un motivāciju mācīties un strādāt noklausījušies 789 izglītības, kultūras, probācijas un sociālo dienestu darbinieki un šo dienestu klienti, kā arī 2188 skolēni.

Biedrība “Laimes kalve” turpina darbu, piedāvājot lekcijas par aktuālām tēmām, izmantojot grāmatas “Ceļš uz laimi” ieteikumus.