Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks seminārs par jaunumiem invaliditātes noteikšanas sistēmā

Šodien plkst.11 Valmieras muzejā notiks Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) organizēts seminārs “Novērtē to, kas tev ir!”.

Kā aģentūru LETA informēja SIA “Eko Media” biznesa attīstības direktore Indra Soika-Dreimane, uz semināru aicināti visi interesenti, kam ir saistoša informācija par jaunumiem invaliditātes noteikšanas sistēmā. Semināra pirmajā daļā iepazīstinās ar Funkcionālo spēju pašnovērtējuma anketu, kas no 2015.gada 1.janvāra būs jāpievieno dokumentiem, kas iesniedzami VDEĀVK prognozējamās invaliditātes, kā arī invaliditātes un darbspēju ekspertīzes uzsākšanai. Anketa, kas sastāv no 19 jautājumiem par līdzdalības, pašaprūpes un citām grūtībām saistībā ar cilvēka fiziskās un garīgās veselības stāvokli, papildinās invaliditātes ekspertīzei nepieciešamo informāciju un ļaus lemt par ekspertīzes veikšanu bez cilvēka klātbūtnes, jo, sākot ar 2015.gada 1.janvāri, uz ekspertīzi klātienē cilvēkam būs jāierodas tikai tad, ja VDEĀVK rīcībā nebūs pietiekamas informācijas vai tā būs pretrunīga.

2014.gada novembrī semināri “Novērtē to, kas tev ir!” notiks Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī un Gulbenē.

Semināri tiek organizēti kampaņas “Novērtē to, kas tev ir!” laikā, kas ir daļa no VDEĀVK īstenotā Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta “Darbspēju vērtēšanas sistēmas pilnveidošana”.

Kampaņā laikā līdz 2014.gada 15.decembrim tiks īstenotas daudzveidīgas sabiedrības informēšanas un iesaistes aktivitātes par pilnveidotās invaliditātes noteikšanas sistēmu šobrīd un iecerēm nākotnē.

LETA