Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā notiks seminārs par dizaina auditu un zīmola veidošanu koksnes un mēbeļu nozarē

Nākamnedēļ – 18.janvārī Valmieras Mākslas vidusskolā un 19.janvārī Vaimalā, Igaunijā – notiks starptautisks dizaina seminārs un radošā darbnīca koksnes un mēbeļu nozares pārstāvjiem par dizaina auditu un zīmola stāsta veidošanu, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ieva Bīviņa. Valmierā interesenti varēs uzzināt vairāk dizaina plānošanu koksnes produktu un mēbeļu nozarē. Savukārt nākamajā dienā Vaimalā paredzēts aplūkot dizaina pieeju koka ēku un būvniecības produktu attīstībā.

Pasākuma mērķis ir parādīt, kā izmantot dizaina pieeju, lai pievienotu vērtību uzņēmēju jau esošiem vai topošiem produktiem. Šodien dizainu vairs neuztver tikai kā produktu vizuālās komponentes, to formu, arvien vairāk uzņēmēji atklāj tā pielietojumu problēmu risināšanā biznesā un produktu funkcionalitātes uzlabošanā, ko tik ļoti produktā meklē klients. Seminārā varēs uzzināt metodes, kā plānot dizainu uzņēmumā, kā arī profesionāļu vadībā veikt sava uzņēmuma dizaina auditu, saņemot praktiskus ieteikumus tālākai attīstībai.

Semināra pirmajā daļā uzņēmēji un praktiķi uzzinās metodes, kā plānot dizainu, ņemot vērā ne tikai produkta vajadzības, bet arī uzņēmumu iekšējos procesus. Tiks runāts par mūsdienu produktu tehnoloģijām, materiāliem un koksnes produktu dizaina attīstības tendencēm ārvalstu tirgos, piemēram, Vācijā un Norvēģijā. Ar pieredzi inovatīva dizaina produkta attīstībā dalīsies uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas, kuri veiksmīgi attīstījuši dizaina produktus un eksportē tos uz ārvalstu tirgiem.

Otrajā daļā ekspertu vadībā uzņēmēji un praktiķi veiks sava koksnes produkta vai pakalpojuma dizaina auditu, izzinās, kādi ir iespējamie nākamie soļi to attīstībā, kā arī veidos sava produkta zīmola stāstu caur dizaina domāšanas pieeju.