Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks sabiedriskā apspriešana par Igaunijas-Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojumu

Šodien plkst.17 Valmieras pilsētas pašvaldībā notiks elektrolīnijas “Igaunijas-Latvijas trešais elektropārvades tīkla starpsavienojums” sabiedriskās apspriešanas sapulce, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Apspriežamais projekts nodrošinās Baltijas reģiona elektroapgādes drošumu un elektroenerģijas tirgus darbību ilgtermiņā. Par tā realizāciju ir noslēgts starpvalstu nodomu protokols. Darbība kopumā skar 23 pašvaldību teritorijas Vidzemē.

Interesenti aicināti uz sabiedrisko apspriešanu, kā arī līdz 20.decembrim ir iespējams sūtīt rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību Vides pārraudzības valsts birojam pa pastu vai rakstot e-pastu uz adresi “vpvb@vpvb.gov.lv”.

Trešais Igaunijas-Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojums ir būtisks nākotnes infrastruktūras projekts, kas paredz savienot Sindi Igaunijā ar Rīgas TEC-2 Latvijā. Trases kopējais garums ir aptuveni 220 kilometri. No tiem 10% ir Igaunijā, bet 90% Latvijā.

Tiek izskatītas divas alternatīvas ar dažādiem apakšvariantiem. Septiņās pašvaldībās plānotā elektrolīnijas trase apvienota ar plānoto “Rail Baltica” dzelzceļa trasi.