Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks Reģionu dienas

Šodien plkst.14 Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē notiks Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) organizēts pasākums “Reģionu dienas Valmierā”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, pasākuma laikā apmeklētāji varēs rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par elektrības tirgus atvēršanu un siltuma un ūdens maksas veidošanos, kurus skaidros speciālisti no Ekonomikas ministrijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, AS “Sadales tīkls” un SPRK.

Kā iepriekš ziņots, 2015.gada 1.janvārī tiks atvērts elektroenerģijas tirgus visām mājsaimniecībām. Ekonomikas ministrijā skaidroja, ka, ja atvērta elektroenerģijas tirgus apstākļos vairs nepastāvēs regulēti elektroenerģijas tarifi, lietotāji varēs izvēlēties savam elektroenerģijas patēriņam atbilstošāko elektroenerģijas tirdzniecības piedāvājumu.

Tas nozīmē, ka līdz šim pastāvošais “Starta tarifs” un “Pamata tarifs” vairs neeksistēs, bet elektroenerģijas cenu noteiks mājsaimniecības un tirgotāja vienošanās. Savukārt trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm tiks sniegts atbalsts 100 un 300 kilovatstundu mēnesī apmērā par cenu, kas ir pašreizējā “Starta tarifa” apmērā.

Lai no nākamā gada 1.janvāra mājsaimniecības iegādātos elektroenerģiju par sev izdevīgāko cenu, klientiem līdz šā gada 15.decembrim jāizvēlas sev un savam elektroenerģijas patēriņam atbilstošākais piedāvājums, vienojoties ar tirgotāju par elektroenerģijas cenu un citiem elektroenerģijas tirdzniecības nosacījumiem un noslēdzot elektroenerģijas tirdzniecības līgumu. Tirgotāju mājsaimniecības varēs mainīt arī vēlāk – līdz katra mēneša 15.datumam. Ja mājsaimniecības lietotājs līdz šā gada 15.decembrim nenoslēgs elektroenerģijas tirdzniecības līgumu ne ar vienu tirgotāju, elektroenerģijas piegādi tam nodrošinās esošais tirgotājs universālā pakalpojuma veidā.

Atvērtā elektroenerģijas tirgus dēļ mājsaimniecībām prognozējamais elektroenerģijas cenu pieaugums pēc 2015.gada 1.janvāra varētu būt 15%-30% apmērā, iepriekš preses konferencē teica Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs.

Šā gada sākumā gatavību tirgot elektroenerģiju bija izteikuši četri tirgotāji, turpretī patlaban – jau septiņi. No septiņiem tikai trijiem – AS “Latvenergo” ar “Elektrum” produktu līniju, SIA “Baltkom” un SIA “Win Baltic” – jau ir spēkā esoši piedāvājumi. Savukārt pārējie tirgotāji ar saviem elektrības piedāvājumiem iepazīstinās līdz gada beigām vai nākamajā gadā.

LETA