Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks muzikāls labdarības bingo vakars

20.decembrī plkst.17 Valmierā, “Galerijā Laipa”, notiks Valmieras Kultūras un mākslas fonda rīkots muzikāls labdarības bingo vakars.

Kā aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Laura Kukjāne, bingo vakara mērķis ir atklāt ziedojumu vākšanas akciju Valmieras noslēpumainās un neparastās pilsētas daļas – Kārlienas – skulptūras izveidei.

Aktīvi tiek strādāts pie Kārlienas tūrisma un kultūras attīstības plāna. Šogad ar Valmieras pilsētas pašvaldības un vietējo uzņēmēju atbalstu tika organizēti pirmie Kārlienas pagalma svētki. 2015.gadam izvirzīti jauni mērķi, viens no tiem ir atklāt jaunu mākslas darbu pilsētvidē – skulptūru Kārlienai.

Skulptūru plānots atklāt 2015.gada Kārlienas pagalma svētkos. Tā būs plašai publikai apskatāms un paliekošs mākslas darbs, kas vēl daudzus gadus priecēs valmieriešus un pilsētas viesus, tādēļ nepieciešams tās izveides procesā iesaistīt pilsētas iedzīvotājus. Skulptūras metu konkurss norisināsies divās kārtās, labākās idejas, kas tiks izvirzītas otrajai kārtai, būs aplūkojamas izstādē. Lai saprastu, kura skulptūra būtu Kārlienai atbilstošākā, Valmieras iedzīvotājiem tiks dota iespēja izteikt savu viedokli un nobalsot par skulptūru, kas, viņuprāt, vislabāk raksturotu Kārlienu un tās dzīvi.

Pārgauja un Kārliena vienmēr ir bijusi Valmieras rūpnieciskā daļa, taču, gadiem ritot, tā palēnām attīstās. Skulptūras izveide ir veids, kā uzlabot Kārlienas vizuālo tēlu un vēl vairāk aktivizēt kultūras dzīvi šajā Valmieras daļā.

Ikviens, kurš 20.decembrī piedalīsies bingo spēlē, sniegs savu atbalstu, ne tikai Kārlienas skulptūras izveidei, bet arī Valmieras pilsētas kultūras attīstībai.

LETA