Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks “Mirage Jazz Orchestra” un Ievas Kerēvicas džeza mūzikas vakars

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā notiks “Mirage Jazz Orchestra” un Ievas Kerēvicas džeza mūzikas vakars, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Koncertprogrammā iekļauti gan jau labi pazīstami latviešu komponistu skaņdarbi un to aranžijas bigbendam, gan arī jaunas džeza kompozīcijas. Koncertā varēs dzirdēt Gunāra Rozenberga, Egila Straumes, Ulda Stabulnieka, Alvila Altmaņa, Madara Kalniņa un Viļņa Kundrāta kompozīcijas.

“Mirage Jazz Orchestra” dibināts 2004.gadā un sniedzis neskaitāmus koncertus džeza faniem un bigbenda mūzikas cienītājiem, uzstājoties gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Kolektīvs uzstājies kopā ar daudziem slaveniem Latvijas un ārzemju mūziķiem un piedalījies vairākos TV un radio šovos.

Kerēvica sevi pierādījusi dažādos mūzikas stilos, sākot ar kora mūzikas dziedāšanu un beidzot ar džeza, blūza un populārās mūzikas interpretējumiem. Dziedātāja ir mācījusies Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijā, tur apgūstot vokālā pedagoga prasmes. Dziedātāja ar panākumiem ir piedalījusies dažādos džeza mūzikas konkursos un festivālos – 2004.gadā konkursā “Sony Jazz Stage” Latvijā, iegūstot otro vietu, konkursā “Lady Summertime” Somijā, arī iegūstot otro vietu, un “Swingin’ Saxonia” Vācijā, iegūstot pirmo godalgu. 2005.gadā Ieva Kerēvica piedalījās Lietuvas džeza mūzikas konkursā “Jazz Voices Klaipeda”, iegūstot tur pirmo vietu, kā arī piedalījās Igaunijas džeza mūzikas festivālā “JazzKaar”. Dziedātāja ir sadarbojusies ar tādiem latviešu komponistiem kā Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Mārtiņš Brauns, Kārlis Lācis, Uldis Marhilēvičs, atskaņojot viņu mūziku dažādos koncertos, iestudējumos un uzvedumos.

Koncerts Valmieras Kultūras centrā notiek sadarbībā ar VSIA “Latvijas koncerti”.