Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks meistarklase “Dabas garša – Burtnieka zandarts”

Valmieras tehnikumā 21.maijā plkst.14 notiks meistarklase-degustācija “Dabas garša – Burtnieka zandarts”, ko vadīs “Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants, aģentūru LETA informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma projektu vadītāja Iluta Bērziņa.

Meistarklase būs notikums, kurā gardēži aicināti piedzīvot jaunu pieredzi, gūt jaunas zināšanas un garšas, tā būs arī ideju un pieredzes apmaiņa, novērtējot Valmieras un tās apkārtējo novadu kā Rīgas-Gaujas gastronomijas reģiona unikālās īpašības, tādējādi veicinot arī vietējo produktu eko vērtības un gastronomijas tūrisma pieaugošo popularitāti.

Meistarklases dalībniekiem būs iespēja baudīt četru kārtu degustācijas pusdienas, ko gatavos “Restorāns 3” šefpavārs Dreibants – sālīta zandarta fileju ar priežu čiekuru sīrupu, zaķskābenēm un sparģeļiem, zandarta un vēžu zupu ar iesala plāno maizi, ceptu zandarta fileju ar brekša kroketi, nātrēs glazētiem jaunajiem burkāniem un skābeņu mērci. Papildus tam katrai maltītes kārtai tiks servēts piemeklēts vīns, kas īpaši piemērots, baudot Burtnieka zandartu. Tāpat ikvienam gardēdim būs iespēja nobaudīt arī desertu, kas tiks gatavots no pavasarī teju ikvienā mazdārziņā augošajiem skābajiem kraukšķiem – rabarberiem.

Burtnieka zandarts godā celts kā viena no Valmieras un apkārtējo novadu īpašajām garšām, pēc kuras var atpazīt produkta izcelsmes teritoriju Latvijā – Valmieru un apkārtējos novadus, kas tūrismā tiek virzīts kā vienots galamērķis. Gastronomijas tūrismā ir ļoti būtiski zināt vietu, kurā ceļotājam atrast vistīrāko un autentiskāko produkta garšu. Piemēram, uz Franciju dodas baudīt vīnus, uz Kurzemi – sklandu raušus, bet uz Valmieras pusi – Burtnieka zandartu. Tāda bija arī meistarklases šefpavāra pirmā doma, ierosinot meistarklases ēdienkarti. Tas liecina, ka Burtnieka zandarts identificējas ar konkrētu teritoriju un produkts ir iekļaujams arī gastronomijas tūrisma veicināšanā. Tādējādi Rīgas-Gaujas gastronomijas reģiona kā Eiropas Gastronomijas reģionu tīkla dalībnieka zīmols, ko reģions ieguva 2015.gadā, Valmierai un apkārtējiem novadiem sniedz nozīmīgu pastiprinājumu tūrisma veicināšanā kopumā.

Pieteikšanās meistarklasei – degustācijai iespējama līdz trešdienai, 18.maijam, veicot 20 eiro apmaksu, Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Rīgas ielā 10. Tālrunis papildu informācijai 64207177. Vietu skaits meistarklasē ir ierobežots.