Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks Latvijas Radio bigbenda, Intara Busuļa un Kristīnes Prauliņas koncerts

Šodien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Radio bigbenda, Intara Busuļa un Kristīnes Prauliņas koncerts, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Koncertprogrammā iekļauti gan džeza klasikas skaņdarbi, gan Latvijas Radio bigbenda oriģinālkompozīcijas, kā arī pavisam jauni aranžējumi mūzikai no latviešu kinofilmām. Kristīne Prauliņa koncertā izpildīs dziesmas no jaunās koncertprogrammas “Jaunās latviešu džeza dziesmas”, kuras tieši viņai komponējis maestro Raimonds Pauls. Busuļa repertuārā būs gan dueti ar Prauliņu, gan arī skaņdarbi no Māra Briežkalna kvinteta programmas “Latvian Evergreens” – latviešu klasiķu skaņdarbi jaunos džeza aranžējumos. Koncerts notiks XXIV Starptautiskā Ziemas mūzikas festivāla laikā sadarbībā ar VSIA “Latvijas koncerti”.

Latvijas Radio bigbendam ir nozīmīga loma Latvijas džeza mūzikas vēsturē. No 2012.gada, pēc 16 gadu pārtraukuma, leģendārais džeza kolektīvs atkal uzsācis aktīvu muzikālo darbību. Latvijas Radio bigbenda vadītājs ir starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas ritmi” un starptautiskā džeza mākslinieku “Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors, mūziķis un producents Māris Briežkalns. Kolektīva diriģents un vadītājs ir mūziķis Kārlis Vanags. Orķestra patrons ir maestro Pauls. Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem, to vidū – itāļu vokāliste Roberta Gambarini, džeza vokālists Kurts Elings, bundzinieks Džodžo Maijers, vokālā grupa “New York Voices”.

Gan maestro Pauls, gan slavenais gruzīnu komponists Gija Kančeli bigbendam ir veidojuši īpašus aranžējumus saviem skaņdarbiem.

Mūziķis, dziedātājs un trombonists, kā arī radio raidījumu vadītājs Busulis ir daudzu konkursu laureāts, tajā skaitā 2005.gada “Jaunā viļņa” uzvarētājs un 2009.gada “Eirodziesmas” uzvarētājs, starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībnieks, “Sony Jazz Stage” Grand Prix (2004) ieguvējs. Piedalījies džeza festivālos Lietuvā, Igaunijā, Francijā, Somijā, Kanādā un citviet. Busulis piedalījies tādos mūziklos kā “Parīzes Dievmātes Katedrāle”, “Oņegins” un “Cabaret”, muzicējis kopā ar mūziķiem Kārli Lāci, maestro Raimondu Paulu, Māri Briežkalnu un viņa kvintetu, Gunāru Rozenbergu un “Mirage Jazz Ochestra”, Denisu Paškēviču un “Riga Groove Electro”, Liepājas Simfonisko orķestri, Krievijas estrādes zvaigznēm. Šobrīd aktīvi koncertē gan kā solo mākslinieks, gan kā trombonists Latvijas Radio bigbenda sastāvā.

Prauliņa kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013.gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” vokāla konkursā kā labākā izpildītāja, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā (ASV). 2013.gada izskaņā piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un maestro Raimonda Paula koncertos. Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2014” Grand Prix ieguvēja, kā arī īpašās “Tele2” balvas ieguvēja. 2014.gada nogalē tiks izdots solistes pirmais albums ar īpaši viņai komponētām maestro Paula džeza kompozīcijām latviešu valodā.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”.

Jau ziņots, ka no 8.janvāra līdz 10.janvārim Valmierā norisināsies XXIV Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, kurā ik gadu piedalās profesionāli mūziķi, mūzikas skolu audzēkņi, absolventi un citi mākslinieki no Latvijas un kaimiņvalstīm. Šogad festivālā piedalīsies solisti Intars Busulis, Kristīne Prauliņa un Latvijas Radio bigbends, “Kremerata Baltica” sīgu kvartets, mūziķi no Valmieras un citām Latvijas pilsētām, kā arī Tartu bigbends (Igaunija).