Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks konference medijpratības sekmēšanai

Šodien Valmierā notiks cikla “Medijpratības spēks: kā to iegūt un gudri izmantot” konference, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale. Konferences uzsvars ir uz digitālo pasauli, tostarp komunikāciju sociālajos medijos. Liepājā pašmāju, kā arī Lielbritānijas mediju praktiķi un pētnieki izklāstīs savu redzējumu un analizēs, kādā veidā iespējams stiprināt katram savu un reizē arī sabiedrības medijpratību, norādīja Kokale.

Konferenču ciklu organizē KM sadarbībā ar Latvijas augstskolām un Britu padomi. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

Kokale norādīja, ka medijpratības veicināšana jau vairākus gadus ir aktualitāte starptautiskā arēnā. Lielbritānija ir starp tām valstīm, kurām šai darbā ir uzkrāta bagāta pieredze iestāžu un organizāciju sadarbības tīkla izveidē, izglītojošu materiālu izstrādē, valstiskā un nevalstiskā sektora, privāto un arī komerciālo mediju aktīvā līdzdarbībā, lai izglītotu sabiedrību par mediju lomu, funkcijām un citiem jautājumiem.

Latvijai britu medijpratības profesionāļu Džuliana Makdugala, Stīva Konolija un Džeinas Sekeres viesošanās augstskolās un dalība diskusijās reizē ar Latvijas pārstāvjiem, kas strādā šajā laukā, ir nozīmīga izdevība salīdzināt valstu pieredzi un pārņemt labākās idejas medijpratības stiprināšanai, lai tās pielāgotu Latvijas kontekstam, norāda KM.

KM informēja, ka medijpratības attīstībai ir veltīti KM izstrādāto Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanas plāna 4.virziena pasākumi. Šogad notiks skolēnu un jauniešu debates par medijpratības aspektiem, veikts pētījums – socioloģiska aptauja -, lai pirmoreiz Latvijā noskaidrotu iedzīvotāju medijpratību. Savukārt gada otrajā pusē paredzēts iztulkot starptautisku labās prakses paraugu – mācību materiālu, kas noderēs pedagogiem un skolēnu vecākiem, lai runātu ar bērniem par mediju gudru lietošanu.