Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks iedzīvotāju forums

Sestdien, 7.novembrī, plkst.10 Vidzemes Augstskolā notiks trešais iedzīvotāju forums, aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Ikviens, kurš dzīvo, strādā, mācās vai atpūšas Valmierā, ir aicināts forumā piedalīties un paust savu redzējumu par aktuālajām problēmām pilsētā, un pats galvenais – racionālākos risinājumus īstenot dzīvē.

Darbs vispirms norisināsies astoņās tematiskās grupās, bet otrā daļa pirms pusdienām būs organizēta tā, lai no runām jau ķertos pie darbiem. Valmierieši varēs uz vietas veidot rīcības grupas un strādāt pie konkrētu ierosinājumu īstenošanas. Jo plašāk būs pārstāvētas dažādas sabiedrības grupas, jo pilnvērtīgāki būs foruma rezultāti.

Iedzīvotāju forums no oficiālajām sabiedriskajām apspriešanām atšķiras ar to, ka tā īpašā metodika ļauj ne vien noskaidrot vajadzības, bet mudina ļaudis uzņemties personisku atbildību par priekšlikumiem un ķerties pie darbiem. Tātad uzdevums nav sastādīt darāmo darbu sarakstu pašvaldībai vai valdībai, bet gan pašiem sev.

Valmierā šādas apspriedes ir notikušas divreiz – pirms četriem gadiem Valmieras sākumskolā, bet 2006.gadā Pārgaujas ģimnāzijā. Forumu rīko Valmieras novada fonds sadarbībā ar Valmieras pašvaldību un Vidzemes Augstskolu, kur šogad notiks šis pasākums. Pilsētniekiem šī būs arī lieliska iespēja no iekšpuses iepazīt tik bieži no ārpuses redzēto, bet varbūt mazāk zināmo augstskolu.

Finansējumu savām iecerēm varēs saņemt jau šai pašā rudenī fonda rīkotajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kur foruma rezultātiem tiks piešķirta prioritāte. Tāpat arī pilsētas pašvaldība ir atvērta jaunām idejām un gatava tās ņemt vērā ikdienas darbā vai atsevišķai finansēšanai.

Trešā iedzīvotāju foruma norisi Valmierā atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Vidzemes Augstskola, kā arī EEZ finanšu instruments, ko Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.