Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks Haralda Sīmaņa koncerts un Paula sadziedāšanās svētki

Valmieras 726.jubilejas laikā pilsētā notiks Haralda Sīmaņa koncerts, bet dienu vēlāk Raimonda Paula sadziedāšanās svētki, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

Rīt plkst.18 Sv.Sīmaņa baznīcā sāksies dziesminieka un ērģelnieka Sīmaņa koncerts.

Sīmanis ir viens no Latvijas savdabīgākajiem talantiem ar specifisku balss tembru, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu. Visa Sīmaņa izpildītā mūzika – gan dziesmas, gan instrumentālā un ērģeļmūzika, ir paša radīta un atskaņota. Pats mūziķis sevi sauc par dziesminieku, bet tie, kuri dzirdējuši izpildīto mūziku, dēvē viņu par “putnu ar paradīzes balsi”.

Sīmanis nepārtraukti uzstājas koncertos un pasākumos gan uz skatuves, gan brīvdabā. Viņa auditorija ir stabila – tāda, kas vēlas klausīties gan mūziku, gan saprast dziesmas tekstu. Mūziķa dziesmas un kompozīcijas ērģelēm ir ierakstītas vairākās dziesmu kasetēs un mūzikas diskos. Savukārt parīt plkst.19 Valmieras estrādē notiks Paula sadziedāšanās svētki. Pasākumā kopā ar maestro Raimondu Paulu, Arvīdu Platperu un jauniešu koriem piedalīsies vairāki Latvijā populāri solisti – Intars Busulis, Andris Ērglis, Ieva Kerēvica, Jānis Paukštello, Ance Krauze, Ieva Sutugova un Dainis Skutelis.

“Koncertā jauniešu kori un solisti izdziedās populāras Paula komponētas melodijas, iesaistot dziedāšanā arī skatītājus. Kopumā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 300 dziedātāji no Latvijas skanīgākajiem jauniešu koriem. Valmieru koncertā pārstāvēs divi jauniešu kori – “Skan” un “Konsonanse”,” informēja Valmieras Kultūras centra direktore Vaira Dundure. Svētku koncerta laikā norisināsies arī Valmieras pašvaldības apbalvojumu “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” pasniegšana.

Kā informēja Tarbuna, apbalvojumu “Gada valmierietis” piešķir par nozīmīgu ieguldījumu valsts, pašvaldības, sabiedriskajā vai saimnieciskajā darbā, bet apbalvojumu “Goda valmierietis” – par sevišķiem nopelniem vai mūža ieguldījumu Valmieras izaugsmē un attīstībā, pilsētas tēla veidošanā. LETA