Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks festivāla “Kino Pedālis” ieskaņas brauciens

Sestdien, 22.aprīlī, plkst.14, sākoties pie Valmieras Tūrisma informācijas centra, kopā ar Latvijas BMX braucējiem uz Valmieras vēsturiskās BMX takas notiks velobrauciens, ieskandinot maijā notiekošo velo/kino festivālu “Kino Pedālis”, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Liene Kreišmane.

Pēc brauciena kafejnīcā “Tērbata”, piedaloties filmas režisorei Kristīnei Garklāvai, būs iespējams noskatīties filmu par leģendāro BMX braucēju, valmierieti Māri Štrombergu.

Brauciena maršruts izstrādāts sadarbībā ar BMX treneri Ivo Lakuču. Tas ļaus iepazīt vietas kur pašlaik trenējas Latvijas olimpieši un pieredzēt to, kur Valmierā aizsākās BMX kustība. Līdzīgi kā festivāla velo brauciens, arī šis maršruts būs balstīts uz interaktīvu spēli, kas brauciena laikā gan vadīs, gan izklaidēs. Tādēļ jo īpaši svarīgi pirms brauciena uzlādēt savu mobilo telefonu.

Brauciena ilgums paredzēts no trīs līdz četrām stundām.

Festivāls “Kino Pedālis” no 5.līdz 7.maijam norisināsies Valmierā un Kocēnu, Burtnieku novadā. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana īpaši iekārtotos “pop – up” kinoteātros, Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Dalībnieki uz kinoteātriem aicināti doties ar velosipēdiem, ļaujot izbaudīt riteņbraukšanu neparastā duetā ar filmu baudīšanu. Festivāls tiks noslēgts ar kopīgu braucienu Valmieras centrā, kad starts tiks interaktīvai spēlei – piedzīvojumu velo braucienam pa Valmieras un apkārtējo novadu skaistākajam vietām trīs maršrutos: “Ģimeņu pedālis” (ap 10 km), “Puspedālis” (ap 20 km) un “Dižpedālis” (45 km). Maršrutu virziens šogad ir noslēpumu miglā tītais Zilaiskalns. Par visu vairāk iespējams uzzināt: “www.kinopedalis.lv”.