Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks debašu turnīrs “Vidzeme Open”

No 25.aprīļa līdz 26.aprīlim Valmierā notiks ikgadējais Vidzemes Augstskolas Debašu kluba rīkotais debašu turnīrs “Vidzeme Open 2015”.

Kā aģentūru LETA informēja Debašu kluba pārstāve Evelīna Ventaskrasta, “Vidzeme Open 2015” būs līdz šim lielākais debašu turnīrs Vidzemes Augstskolā, kurā piedalīsies vairāk nekā 80 debatētāji un debašu tiesneši. Dalību pieteikušas komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Nīderlandes un Turcijas.

Divas dienas jauniešu komandas savstarpēji debatēs piecos priekšsacīkšu riņķos, lai krātu punktus un cīnītos par vietu pusfinālā. Četras spēcīgākās komandas tiksies lielajā finālā svētdien plkst.16.30.

Pērn pirmo reizi Debašu turnīrā piedalījās komandas no ārzemēm. Toreiz turnīrā triumfēja Tartu Universitātes komanda. Šogad “Vidzeme Open 2015” būs vienas no vērienīgākajām debašu sacensībām Latvijā un pēdējais Latvijas debašu čempionāta posms. Turnīrā tiks noskaidrotas arī čempionāta kopvērtējuma labākās komandas un runātāji.

Debašu sacensības pārraudzīs pieredzējusi galveno tiesnešu komanda. Harišs Natarajans pirms trim gadiem kļuva par Eiropas debašu čempionu, savukārt kā tiesnesis Natarjans ir piedalījies prestižajos Kembridžas un Oksfordas debašu turnīros. Tikmēr otrs galvenais tiesnesis Gustavs Lundgrēns ir pagājušā gada pasaules debašu čempionāta finālists.

Vidzemes Augstskolas debašu turnīru atbalsta Latvijas debašu asociācija “QUO tu domā?”, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “SEB banka,” Valmieras pilsētas pašvaldība un tūrisma informācijas centrs, kā arī “Red Bull”, “Rāmkalni”, “Aldaris”, “Artifex plus”, “Valmiermuižas alus darīta”, Vidzemes Augstskola un tās studentu apvienība.

Vidzemes Augstskolas Debašu klubs ir augstskolas studentu interešu klubs, kas darbojas jau kopš 2005.gada. Debašu kluba mērķis ir veicināt debašu atpazīstamību studentu un arī plašākas sabiedrības vidū, uzlabojot sabiedrības un studentu iesaisti sabiedrībai nozīmīgos un aktuālos jautājumos, veicinot izpratni par aktuāliem jautājumiem ar argumentētas diskusijas palīdzību.

Tiešais debašu kluba uzdevums ir aktīvi attīstīt interešu izglītību debašu formātā Vidzemes Augstskolā, sagatavot debatētājus, lai tie ar panākumiem būtu spējīgi debatēt nacionāla un starptautiska līmeņa debašu turnīros.

LETA