Ziņas

Sports

Valmierā notiks dažādas Sporta nedēļai veltītas aktivitātes

No 17.septembra līdz 23.septembrim, kad Eiropā svinēs Sporta nedēļu, arī Valmierā notiks aktivitātes dažāda vecuma aktīvās atpūtas entuziastiem, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmierā Sporta nedēļu iesāks 17.septembrī, kad, tiekoties plkst.11 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra, notiks velo ekskursija “Valmieras-Trikātas loks”. Sajūtu maršruts sniegs iespēju tā dalībniekiem baudīt aktīvu braucienu ar velosipēdu, iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu, ainavas krāšņumu un dabu, kā arī palutināt garšas kārpiņas ar meža veltēm – mellenēm, brūklenēm vai zaķskābenēm.

Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, interesenti aicināti pieteikties iepriekš, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi “tic@valmiera.lv”, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 64207177 vai 26332213.

18.septembrī Valmierā norisināsies “Valmieras maratons”, kas būs arī “Bigbank Skrien Latvija” sestais posms un Latvijas čempionāts maratonā. Pašvaldība aicina izvēlēties kādu no tradicionālajām skriešanas seriāla distancēm: Tautas skrējiens (6,2 kilometri (km)), Nike skrējiens (12,4 km), pusmaratons (21,0975 km) un maratons (42,195 km). Savukārt pašus mazākos iespējams pieteikt “#BeActive” Bērnu skrējienam. Interesenti aicināti startēt arī 7,5 km nūjošanas distancē. Jau otro gadu starta un finiša vieta būs pilsētas centrā – pie Valmieras Kultūras centra.

21.septembrī no plkst.18 Jāņa Daliņa stadionā un tā apkārtnē notiks Valmieras vieglatlētikas kluba 15.skriešanas seriāla 25.kārta – četri tonusa apļi, katrs apmēram 2,7 kilometri. Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālruni 29542587 vai 29448010.

Savukārt 22.septembrī interesenti aicināti piedalīties tautas orientēšanās sacensībās “Valmieras magnēts”. Starta vieta būs pie Jāņa Daliņa stadiona no plkst.17 līdz 19, katram dalībniekam ierodoties sev vēlamā laikā. Finišu slēdz vienu stundu pēc starta laika beigām.

Sporta nedēļa Valmierā noslēgsies 23.septembrī, kad Valmieras skolās norisināsies Olimpiskā diena. Tās devīze šogad ir “Padod bumbu!”, lai popularizētu olimpisko sporta veidu – volejbolu. Pērn Olimpiskās dienas rīta vingrošanā piedalījās 100 350 skolēni 348 norises vietās visā Latvijā.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, un tās mērķis ir visā Eiropā veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Sporta nedēļas moto ir “#BeActive” (Esi aktīvs!), savukārt devīze Latvijā – “Esi kustīgs. Esi vesels”.