Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks Daumanta Kalniņa džeza kvinteta koncerts

Šodien plkst.19 ar Daumanta Kalniņa džeza kvinteta koncertu tiks atklāta Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezona, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Koncertā piedalīsies “Riga Jazz Stage 2015” “Grand Prix” ieguvējs Kalniņš (vokāls), Mārcis Auziņš (ģitāra), Kristaps Vanadziņš (klavieres), Toms Poišs (kontrabass, basģitāra), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).

Koncertprogrammā skanēs Kalniņa džeza kvinteta oriģinālmūzika un džeza klasika kvinteta apdarē. Kvintets pēdējo gadu laikā ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot, no vienas puses, līdzīgo, bet, no otras, tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot meklēt un pilnveidot savu unikālo skanējumu, kvintets par nozīmīgu vērtību izvirza oriģinalitāti. Tieši tādēļ šajā koncertprogrammā iekļautas kvinteta mūziķu radītas oriģinālkompozīcijas. Tās skanēs līdz ar džeza mūzikas lielo meistaru – Džona Koltreina, Kurta Elinga, Telonija Monka – un citu radītajām kompozīcijām Kalniņa džeza kvinteta apdarē.

Kalniņa džeza kvintets pastāv kopš 2008.gada, tas pulcējis kopā jaunus un radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Katrs no kvinteta dalībniekiem ir pieredzējis, muzicējot dažādos mūzikas žanros, viņiem nav svešs ne džezs, ne klasika, ne arī roks, pops, blūzs. Kvintets savos muzikālajos ceļojumos atrod vietu improvizācijai – gan instrumentālajai, gan vokālajai -, īpašu uzmanību pievēršot saiknei ar auditoriju.