Ziņas

Izklaide

Valmierā notiks bērnu un jauniešu teātra festivāls “… un es iešu un iešu”

Šodien Valmieras Viestura vidusskolā tiks atklāts VIII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “… un es iešu un iešu”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Andžejevska, festivālā piedalīsies 20 kolektīvi ar vairāk nekā 300 dalībniekiem no visas Latvijas – Balviem, Tukuma, Rīgas, Liepājas, Ogres, Auces, Jūrmalas, Limbažiem, Daugavpils, Valmieras un citām pilsētām un novadiem. Divās festivāla dienās tiks uzvesti 24 iestudējumi.

Katru uzstāšanos vērtēs žūrijas komisija, kuru veido no katra kolektīva izvirzīts pārstāvis. Žūrijas darbu atbalstīs pieredzējušu ekspertu komanda – režisore Dace Liepniece, Valsts Izglītības satura centra teātra metodiķe un režisore Dace Jurka, kā arī režisors Mārtiņš Eihe.

Bērnu un jauniešu teātra festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru kustību Latvijā, motivējot radīt kvalitatīvas bērniem un jauniešiem domātas izrādes, un skatītāju auditorijai piedāvājot dažādu žanru uzvedumus, tādējādi ceļot skolēnu teātru profesionālo pilnveidi un nodrošinot savstarpēju kolektīvu pieredzes apmaiņu.

Festivāls kļuvis par ilggadēju tradīciju un šogad norisināsies jau astoto reizi. Pašlaik šis ir vienīgais bērnu un jauniešu teātru festivāls Latvijā. Pasākumu organizē Valmieras Viestura vidusskola sadarbībā ar Valmieras Izglītības pārvaldi un Valsts izglītības satura centru.

Plašāka informācija par festivāla programmu lasāma Valmieras Viestura vidusskolas mājaslapas “www.viesturi.edu.lv” sadaļās “Teātris” un “Festivāls”.

LETA