Ziņas

Sports

Valmierā notiks Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, 18. un 19.augustā norisināsies 40.Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā,  informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Sacensībās dažādās vecuma grupās piedalīsies spēcīgākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Čehijas un Baltkrievijas ugunsdzēsības sporta komandas.

Čempionāta dalībnieki Valmierā ieradīsies jau 17.augustā, lai iepazītos ar stadionu, pārbaudītu inventāru un noskaņotos divu dienu ilgajām sacensībām. Mērošanās spēkiem sāksies 18.augustā plkst.10 ar 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšanu. Plkst.14 notiks 4×100 metru ugunsdzēsības stafete, bet plkst.17 ikviens būs aicināts uz čempionāta oficiālo atklāšanas pasākumu.

Trešdien, 19.augustā, sacensības sāksies plkst.10 ar kāpšanu mācību tornī, izmantojot āķkāpnes. Plkst.12 paredzēta izvēršanās no motorsūkņa, bet 40.Baltijas valstu čempionāta ugunsdzēsības sportā noslēgums un apbalvošana plānota no plkst.15 līdz 18 Valmieras Kultūras centrā. Ieeja uz čempionāta pasākumiem – bez maksas.

Šogad ugunsdzēsības nozare svin divas nozīmīgas jubilejas: pirms 150 gadiem Latvijā sākās ugunsdzēsības attīstība un jau 40.reizi norisināsies Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā. Pirmo reizi šīs sacensības notika 1961.gadā Latvijā, kļūstot par nozīmīgu tradīciju. Čempionāts katru gadu tiek organizēts vienā no Baltijas valstīm.