Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks Austrumeiropas čempionāts automodelismā

No 2.augusta līdz 7.augustam jauniešu centrā “Vinda” automodeļu trasē norisināsies Austrumeiropas čempionāts trases automodelismā, aģentūru LETA informēja automodelisma pulciņa skolotājs Andris Taurītis.

Dalību sacensībās pieteikuši vairāk nekā 50 dalībnieki no astoņām valstīm. Startēt apņēmušies dažādu vecumu un profesionālo līmeņu braucēji no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Anglijas, Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas. Sacensībās savus iepriekš gūtos titulus aizstāvēs pasaules čempioni Nikolajs Dolžanskis (Krievija), Miķelis Landrūds (Zviedrija) un valmierietis Jānis Nabokins. Spraiga cīņa būs vērojama arī pārējo sacensību dalībnieku starpā.

Sacensības notiks pēc Starptautiskās Trases automodelisma asociācijas (ISRA) noteikumiem, kas paredz, ka dalībnieki startē četrās dažādās automodeļu klasēs. Pirmie sacentīsies “Production 1/24” automodeļi, kam sekos sacensības sporta klasēs – “Formula 1/32”, “Eurosport 1/32” un “Eurosport 1/24”.

Sacensībās katrai no automodeļu klasēm tiks atvēlēta atsevišķa diena, lai dalībnieki pagūtu sagatavot modeļus tehniskajai komisijai, startētu kvalifikācijā un pēc tam piedalītos fināla braucienos.