Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks apmācības adoptētājiem

Valmierā pirmo reizi tiek rīkoti bezmaksas mācību kursi adoptētājiem, lai ļautu pilnīgāk izprast adoptējamo bērnu emocionālās vajadzības un izzināt jautājumus, kas saistīti ar bērna veselības aprūpi un citiem bērnam un ģimenei svarīgiem jautājumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte, apmācības notiks sestdienās, no 23.aprīļa līdz 9.jūlijam, Valmieras muzejā. Kopējais apmācību programmas garums ir 80 akadēmiskās stundas.

Psihosociālajam jautājumu blokam paredzētas 64 akadēmiskās stundas, savukārt juridiskajiem jautājumiem – astoņas un veselības aprūpes jautājumiem – astoņas akadēmiskās stundas.

Kursos piedalīties aicināti visi potenciālie adoptētāji, kuri tikai vēl iesnieguši dokumentus bāriņtiesā, pirms adoptētāja statusa iegūšanas, tie adoptētāji, kuriem jau ir piešķirts adoptētāja statuss, bet kuru ģimenēs vēl nav ievietoti bērni pirmsadopcijas aprūpes laikā, adoptētāji, kuriem jau ir piešķirts adoptētāja statuss un kuru ģimenēs ir ievietoti bērni, kā arī adoptētāji, kuriem adopcijas process jau ir apstiprināts tiesā (stājies spēkā tiesas spriedums).

Lai pieteiktos apmācībām, interesentus pašvaldība aicina zvanīt pa telefonu 29100738 vai rakstīt e-pastu uz adresi “kursi@dija.lv”.

Potenciālie adoptētāji tiks apmācīti septiņās grupās visā Latvijā, trīs no apmācību grupām tiks organizētas Rīgā, pārējās grupas tiek komplektētas reģionos, tostarp Valmierā. Vienā apmācību grupā tiks uzņemti 15 dalībnieki.

Apmācības organizē Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar mācību centru un darbā iekārtošanās biroju SIA “Dija”. Apmācības atbalsta Valmieras bāriņtiesa.