Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks akcija “Otrreiz spēli spēlēt prieks!”

Lai mudinātu iedzīvotājus samazināt ikdienā radīto atkritumu apjomu un lietot preces atkārtoti, Valmieras pilsētas pašvaldība un atkritumu apsaimniekošanas organizācija SIA “ZAAO” (ZAAO) aicina iesaistīties akcijā “Otrreiz spēli spēlēt prieks!”

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, no 21.novembra līdz 27.novembrim Valmieras iedzīvotāji un viesi aicināti nest uz Valmieras Tūrisma informācijas centru labi saglabātas attīstošas un izglītojošas galda spēles (puzles, galda spēles, konstruktorus u.tml.), kas pašiem vairs nav vajadzīgas. Akcijas organizatori spēles nodos Valmieras novada fondam, lai fonds tās nogādātu Valmieras ģimenēm, kuras jaunu spēļu iegādi nevar atļauties.

Akcija tiks atklāta piektdien, 20.novembrī, plkst.16 Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Jauniešu centra “Vinda” bērni šobrīd darbojas pie rotaļu cietokšņa apgleznošanas, kurā būs jāievieto atnestās spēles.

Akcijas noslēgumā, 27.novembrī plkst.11, starp akcijas dalībniekiem tiks izlozēta kino “Gaisma” sarūpēta balva – brīvbiļete ģimenei (piecām personām) uz kādu no ģimenes filmām.

Akcija notiek “Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļas” laikā, kas ir programmas LIFE+ 2013-2017 atbalstīta iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt pasākumus, kas vairo apziņu par resursu un atkritumu ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Šāda nedēļa Eiropā tiek atzīmēta kopš 2009.gada. Valmiera ir pirmā un pagaidām vienīgā pilsēta Latvijā, kas šogad, atsaucoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aicinājumam, šinī nedēļā organizē akciju atbilstoši šī gada tēmai “Dematerializācija: izdarīt vairāk ar mazāk!” – lietojot mazāk materiālu, tiek radīts mazāk atkritumu un panākta augstāka resursu efektivitāte. Valmieras pilsētas pašvaldības un ZAAO organizētā akcija piedalās arī Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļas konkursā.