Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks aizlūgums par Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem

Šodien plkst.17.30 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā notiks aizlūgums par Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Pēc aizlūguma, plkst.18, Rātslaukumā sāksies lāpu gājiens uz pilsētas Centra kapiem, kur notiks piemiņas brīdis.

Savukārt rīt, 12.novembrī, Valmieras Kultūras centrā notiks dokumentālās filmas par politiski represēto vīru kori “Baltie bērzi” pirmizrāde.

“Baltie bērzi” darbojas kopš 1992.gada un ir Latvijā vienīgais politiski represēto vīru koris. Kolektīvs galvenokārt koncertē pasākumos, kas saistīti ar patriotisku vērtību popularizēšanu un valstiskuma apziņas stiprināšanu. Lai iemūžinātu koristu atmiņu stāstus, kā arī kolektīva uzstāšanos koncertos un mēģinājumu procesu, tika izveidota dokumentālā īsfilma.

Filmā būs apkopoti gan kora dalībnieka Argoda Miglāva visu kolektīva pastāvēšanas laiku veiktie pieraksti un vāktā informācija par kolektīvu, diriģenti, kopīgajiem pasākumiem, gan videomateriāli no Vidzemes TV un privātajiem arhīviem. Tāpat filmā iemūžināts mēģinājumu process, kora tradīcijas, dalība koncertos, kā arī intervijas ar koristiem.