Ziņas

Sabiedrība

Valmierā notiks 10.Latvijas-Vācijas sadarbības forums

No šodienas līdz 19.augustam Valmierā norisināsies 10.Latvijas-Vācijas sadarbības forums, kurā piedalīsies ap 100 dalībnieku, pārstāvot dažādas Vācijas un Latvijas pašvaldības, biedrības vai iestādes, kurām ir savstarpēja sadraudzība.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Justīne Deičmane, forums norisināsies Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3.

10.Latvijas-Vācijas sadarbības forums tiks atklāts šodien plks.18 koncertzālē “Valmiera” (Vecpuišu parka “Paviljonā”). Tajā foruma dalībniekus uzrunās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute, Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijā Elita Kuzma un citi foruma darbā iesaistītie pārstāvji.

“Latvijas-Vācijas sadarbības forums ir tradīcija, kas sevi pierāda gadu no gada. Tā laikā dalībnieki apmainās ar labo pieredzi dažādās jomās, kā arī analizē problēmjautājumus, kas ir aktuāli gan Latvijā, gan Vācijā un ko būtu iespējams atrisināt diskusiju ceļā. Tāpat forums ir nozīmīga platforma, kur uzturēt jau esošos un dibināt jaunus kontaktus, jo tajā piedalās pašvaldības no Latvijas un Vācijas, kurām ir ciešas draudzības saites. Piemēram, šogad dalībnieku vidū no Latvijas puses būs pārstāvji no Valmieras, Naukšēniem, Rencēniem, Burtniekiem, Smiltenes, Mazsalacas, Rūjienas, Jēkabpils, Siguldas, Alojas, kā arī Beverīnas novada. Forums Valmierā norisināsies jau otro reizi, un to uztveram kā iespēju ne tikai parādīt, kā attīstījusies mūsu pilsēta, bet arī izcelt jomas, kurās Latvija un īpaši Valmiera var būt labais piemērs – duālā izglītība, videi draudzīga ražošana, atjaunojamie energoresursi u.c.,” stāstījis Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”).

10.Latvijas-Vācijas sadarbības foruma laikā tiks diskutēts par duālo profesionālo izglītību, sociālo uzņēmējdarbību, videi draudzīgu ražošanu un atjaunojamiem energoresursiem, krājaizdevumu sabiedrībām – aktualitātēm un funkcijām. Katrā no diskusiju blokiem tiks pārrunāti gan Latvijas, gan Vācijas labie piemēri, ko prezentēs īpaši forumam piesaistīti referenti. Tāpat foruma laikā tiks runāts par līdzšinējo un nākotnes sadarbību, akcentējot jomas, kurās tā notikusi visveiksmīgāk un kurām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība. Paralēli darbam forumā dalībniekiem būs iespējas piedalīties kultūras pasākumu programmā Valmierā, Burtnieku un Kocēnu novadā.

Šogad foruma laikā paredzēta arī īpaša programma jauniešiem. Tajā paredzētas ne tikai diskusijas par jauniešiem aktuāliem tematiem – dalība apmaiņas programmās, studiju un prakses iespējas ārzemēs, valodu prasmju pilnveidošana u.tml. -, bet arī darbs radošajās darbnīcās, ekskursijas pa Valmieru, tās kaimiņu novadiem un saliedējošas aktivitātes. Noslēgumā jauniešiem būs jāprezentē projekts “Hobijs – veiksmīgas karjeras priekšnosacījums”.

Latvijas-Vācijas sadarbības forums tiek organizēts kopš 2007.gada, un tas pārmaiņus notiek gan Latvijā, gan Vācijā. Līdz šim Latvijā forums norisinājies Salacgrīvā, Jēkabpilī, Smiltenē un jau otro reizi Valmierā.