Ziņas

Sabiedrība

Valmierā norisināsies starptautisks seminārs par neformālās izglītības iespējām preventīvajā darbā ar jauniešiem

No 13. līdz 18.aprīlim Valmierā norisināsies starptautisks seminārs policijas darbiniekiem par neformālās izglītības iespējām jauniešu likumpārkāpumu novēršanas jomā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, seminārs tiek rīkots Starptautiskās Policijas asociācijas Latvijas biedrības jaunatnes darbinieku mobilitātes projekta “Neformālā izglītība. Sociālā iekļaušana. Jauniešu likumpārkāpumu novēršana” laikā un tas tiek finansēts ar Eiropas komisijas “Erasmus+” programmas atbalstu.

Semināra atklāšana notiks 14.aprīlī plkst.13 Valmierā, viesnīcas “Naktsmājas” konferenču zālē. Seminārā tiksies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Norvēģijas policijas inspektori, kuru darbs ikdienā saistīts ar preventīvu pasākumu un aktivitāšu organizēšanu bērniem un jauniešiem, kā arī darbs ar riskam pakļautajiem jauniešiem. Seminārā ikvienas dalībvalsts pārstāvji prezentēs savas valsts policijas preventīvā darba metodes, strādājot ar jauniešiem, kā arī stāstīs par pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu jaunatnes jomā.

Semināra norises laikā plānots, ka dalībnieki viesosies arī Valmieras pilsētas pašvaldībā, kur iepazīsies ar Valmieras pilsētas pašvaldības Ģimenes atbalsta nodaļas darbu, savukārt Valmieras jauniešu un bērnu centrā “Vinda” plānots pārrunāt jautājumus par bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām. Tāpat apmeklēs Kristīgo žēlsirdības centru, kur kopā pavadīs brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, aicinot piedalīties kādā sportiskā aktivitātē atbilstoši laikapstākļiem, nodibinājumu “Valdardze”, kur diskutēs par vardarbības jautājumiem, un Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Drošības klasi Valmieras 5.vidusskolā.

Pēc semināra Valmierā katra projektā iesaistītā organizācija savā valstī rīkos fotoizstādi “Projekta dienasgrāmata”, kurā tiks atspoguļots preventīvā darba ar bērniem un jauniešiem nozīmīgums, komandas darbs un spēja sadarboties ne tikai savā organizācijā, bet arī starptautiskos projektos. Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

LETA