Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus

Šodien Valmierā norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus “Ieskandini Ziemassvētkus!”, aģentūru LETA informēja tirdzniecības centra “Valleta” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Monta Rubene.

Gadatirgus norisināsies tirdzniecības centrā no plkst.11 līdz plkst.15. Tajā ar pašu ražotām precēm piedalīsies 27 skolēnu uzņēmumi no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Mazsalacas vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Viesītes vidusskolas un citām reģiona vispārizglītojošajām skolām.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties ne tikai oriģinālas svētku dāvanas, bet arī ikdienā noderīgas lietas, piemēram, Valmieras tehnikuma audzēkņi sagatavojuši piparmētru sīrupus, ievārījumus, ķirbju našķus un dažādus garšaugus. Plašs piedāvājums gaidāms precēm mazuļiem un bērniem – gan adījumi, gan spēles. To visu papildinās sveces, izstrādājumi no koka, keramika un citas interesantas lietas.

Skolēnu mācību uzņēmumi ir starptautiski atzītas biznesa izglītības organizācijas “Junior Achievement-Young Enterprise” praktiskā mācību programma, kas ir neatņemama sastāvdaļa ekonomikas un sociālo zinību mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs un Latvijas skolās tiek īstenota jau vairāk nekā 19 gadus. Savos uzņēmumos skolēni mācību nolūkos darbojas reālā vidē un pilda īstu uzņēmumu funkcijas – veido komandu, sadala pienākumus un atbildības, raksta biznesa plānu, nosaka uzņēmuma darbības virzienu un mērķus, ražo un pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, analizē darbības rezultātus.

Gadatirgu Valmierā rīko Valmieras tehnikums, kas Vidzemē darbojas kā “Junior Achievement-Young Enterprise” koordinators. Tā laikā skolēnu uzņēmumus vērtēs arī žūrija, kuras sastāvā būs Valmieras uzņēmēji, skolu pārstāvji un programmas atbalstītāji.