Ziņas

Sports

Valmierā noris starptautiskais turnīrs basketbolā “ORDO Cup 2015”

Līdz 18.septembrim Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, norisināsies starptautiskais turnīrs basketbolā “ORDO Cup 2015”, kurā piedalīsies mājinieki “Valmiera”/ORDO un Lietuvas komandas Utenas “Juventus” un Prieņu-Birštonas “Vytautas”.

Kā aģentūru LETA informēja “Basketbola kluba Valmiera” sabiedrisko attiecību vadītāja Lelde Bukovska, “ORDO Cup 2015” ir trīs dienu basketbola turnīrs, kurā piedalīsies trīs komandas, izspēlējot pa vienai spēlei katra ar katru. Šodien mājinieki “Valmiera/ORDO” tiksies ar Lietuvas komandu Prieņu-Birštonas “Vytautas”. Turnīra otrajā dienā, rīt, savstarpējo spēli aizvadīs abas lietuviešu komandas, savukārt turnīra noslēgumā piektdien, 18.septembrī, “Valmiera/ORDO” tiksies ar Utenas “Juventus”. Pēc šīs spēles norisināsies turnīra apbalvošanas ceremonija. Visas turnīra spēles Vidzemes Olimpiskajā centrā sāksies plkst.17.30.

Šajā starpsezonā “Valmiera”/ORDO komandas treneru korpusu papildinājis pieredzējušais speciālists Ainars Zvirgzdiņš, savukārt sastāvam piesaistīti Latvijas izlases kandidāti Dāvis Rozītis, Aigars Šķēle, Mārtiņš Laksa, dzimtajā pilsētā atgriezies Jānis Kaufmanis, kā arī sastāvam pievienojušies vairāki Latvijas basketbolā sevi labi pierādījuši spēlētāji. Turnīrā gan nepiedalīsies Haralds Kārlis, kurš kopā ar Latvijas izlasi turpina cīņu Eiropas čempionāta labāko astotniekā.

Turnīrā piedalīsies pērnās sezonas Lietuvas un Baltijas basketbola līgu bronzas medaļnieki Utenas “Juventus”, kuru trenē pieredzējušais Lietuvas basketbola speciālists Antanas Sireika, bet viņam asistē Židrūns Urbons, kurš savulaik spēlējis Latvijā, “Barons” sastāvā. Viens no komandas jaunās sezonas līderiem ir pērn “Liepāja/Triobet” spēlējušais centra spēlētājs Edgars Žeļonis, tāpat basketbola līdzjutējiem zināms spēlētājs ir Egidijus Dimša, kuram karjeras laikā bijusi nozīmīga loma vairākās Lietuvas komandās.

Otra Lietuvas komanda turnīrā ir Prieņu-Birštonas “Vytautas”, kura šajā sezonā ieguvusi jaunu ģenerālsponsoru un līdz ar to arī nosaukumu. Pirms divām sezonām Prieņu basketbolisti izcīnīja Lietuvas kausu basketbolā, apspēlējot gan “Lietuvos rytas”, gan “Žalgiris” basketbolistus, tāpat komandas panākumu sarakstā ir divas Lietuvas čempionāta bronzas medaļas. Komandas pazīstamākie spēlētāji ir saspēles vadītājs Šarūns Vasiļausks, kurš karjeras laikā spēlējis “Žalgiris” sastāvā, bet pērn pārstāvēja Polijas komandu “Trefl Sopot”, kā arī centra spēlētājs Povils Butkevičs, kurš arī savulaik spēlējis “Žalgiris” sastāvā, bet pērno sezonu pavadīja Itālijas otrajā līgā.

Ieeja uz spēlēm – bez maksas.