Ziņas

Sabiedrība

Valmierā no upes izceļ noslīkušu cilvēku

Vakar Valmierā no Gaujas upes izcelts noslīcis cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa portālu informēja, ka vakar plkst. 10.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kāpu ielu Valmierā, kur noteiktā posmā bija nepieciešams pārmeklēt Gaujas upi. Ugunsdzēsēji glābēji no Gaujas upes izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva
to Valsts policijas darbiniekiem. Darbi tika pabeigti plkst. 15.45.

VUGD statistika liecina, ka šogad no ūdenstilpnēm Latvijā izcelti jau 84 noslīkušie, tai skaitā bijuši arī divi nepilngadīgie. Pērn valstī noslīkuši 109 cilvēki, bet vēl pirms gada 154.

Iepriekš vēstīts, ka šogad no 1.maija līdz 31.augustam VUGD darbinieki izglābuši 20 cilvēkus, kuri bija nonākuši nelaimē, atrodoties ūdenstilpē. No šiem 20 cilvēkiem seši bija nonākuši bīstamā situācijā, atrodoties laivā.

Palīdzība visbiežāk sniegta vīriešiem, un visvairāk glābšanas darbu īstenots Rīgas reģionā un Kurzemē.

Savukārt vakar plkst. 18.43 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, Valmiermuižu, kur Alejas ielā dega vieglās automašīnas motortelpa 2 m² platībā, informē S.Vējiņa. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 19.03.