Ziņas

Sabiedrība

Valmierā nav vienprātības par pašvaldības atpūtas parka attīstību

Valmieras pilsētas pašvaldība apkopojusi ierosinājumus Atpūtas parka attīstībai un secinājusi, ka iedzīvotāju ieteikumi saistās kā ar vides sakopšanu, sakārtošanu un īpašu dabas objektu saglabāšanu, tā arī ar atpūtas objektu izveidi un parka labiekārtošanu, lai tas būtu piemērots aktīvās atpūtas cienītājiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča, valmierieši vērš uzmanību uz iespējām aizsargāt un apsaimniekot Gaujas krastus, kas straumes ietekmē gadu no gada nedaudz nogrūst, kā arī domāt par veco koku iztīrīšanu no meža teritorijas.

Tāpat iedzīvotāji vēlas, lai Atpūtas parka teritorijā tiek izveidoti un atjaunoti gājēju celiņi, ierīkoti soliņi un atkritumu tvertnes. Aktīvās atpūtas piekritēji atbalsta ideju parkā izveidot piedzīvojumu parku ar šķēršļu zonu, kā arī vēlas, lai parka teritorijā tiktu izveidota apgaismota distanču slēpošanas trase, kurā varētu nodrošināt sniegu arī nokrišņiem ne tik bagātās ziemās.

Saņemti arī ierosinājumi par kartinga trases izbūvi, asfalta seguma taku izbūvi skrituļošanai un velobraukšanai, laipas izveidi uz saliņu pie Pauku priedēm, kā arī Kazu krāču pārveidi, padarot tās caurbraucamas arī laivotājiem amatieriem un, iespējams, pat Gaujas tramvajam.

Valmieras pilsētas pašvaldība visus ierosinājumus izvērtēs, un kopīgi ar speciālistiem tiks izstrādāta Atpūtas parka attīstības koncepcija, ko plānots īstenot vairākās kārtās.

Lai veidotu Valmierā dzīvošanai, strādāšanai un atpūtai vēl patīkamāku vidi, Valmieras pilsētas pašvaldība aicināja iedzīvotājus iesaistīties ideju izstrādē Atpūtas parka labiekārtošanai un attīstībai. Lai arī iedzīvotāju atsaucība nebija īpaši liela, iesniegtie priekšlikumi ir pārdomāti un interesanti dažādām mērķa grupām.

LETA