Ziņas

Sabiedrība

Valmierā marķēs dižpriedes

Valmierā, Linarda Laicena ielas galā, kur sākas Kauguru vēris, šonedēļ, 4.maijā plkst.11, notiks informatīvs pasākums “Dižpriežu marķēšana Kauguru vērī”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Pasākuma laikā Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektore Gunta Kanapole ar ozollapas piktogrammu marķēs Kauguru vērī augošās dižpriedes. Tiks stāstīts par to, kuras priedes ir sasniegušas dižpriedes vecumu, kā to noteikt, kā tiek veikta dižkoku reģistrēšana un kādu aizsardzību saņem valsts nozīmes dižkoki.

Tāpat notiks pastaiga līdz Danču placim, kas atrodas otrpus Gaujas attekai pie Nacionālo bruņoto spēku atbalsta bāzes “Kaugurmuiža”. Meklējot un marķējot dižpriedes, pasākuma dalībniekus aicināts arī vākt mežā atrastos atkritumus, kas ilgi nesadalās un traucē baudīt dabas skaistumu.

Pastaigas maršruts vedīs arī pa meža takām. Tas nav sarežģīts, taču kritušo koku dēļ pastaigu būs apgrūtinoši veikt ar bērnu ratiņiem.

Dižpriežu marķēšana Kauguru vērī ir Valmieras pilsētas pašvaldības vides izglītības darbs, kas pieteikts ZAAO vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot iedzīvotāju idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanā, kā arī vides izglītībā.