Ziņas

Sabiedrība

Valmierā Latvijas IV olimpiādes laikā būs satiksmes ierobežojumi

Lai nodrošinātu Latvijas IV olimpiādes norisi, Valmieras pilsētā noteiktās vietās no šodienas līdz 3.jūlijam tiks ierobežota transporta kustība, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Lai nodrošinātu Latvijas IV olimpiādes atklāšanas un noslēguma, kā arī uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju norisi, olimpiādes laikā būs slēgts pilsētas rātslaukums. Tas šodien būs slēgts no plkst.7 līdz 21, rīt, 2.jūlijā, no plkst.7 līdz 24, bet 3.jūlijā no plkst.00 līdz 19.

Satiksme būs slēgta arī dažādos ielu posmos. Kartes ar satiksmes ierobežojumiem pieejamas Latvijas IV olimpiādes mājaslapā “www.valmiera2016.olimpiade.lv” un pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”.

Šodien, Olimpiādes atklāšanas dienā, būs aizliegta automašīnu novietošana Dīvaliņa ielas malā posmā no Tērbatas ielas rotācijas apļa līdz Valmieras pilsētas estrādei.

Gājēji un transportlīdzekļu vadītāji aicināti sekot līdzi izmaiņām satiksmes organizēšanā un pievērst uzmanību uzstādītajām ceļa zīmēm. Pašvaldība aicina ņemt vērā, ka nokļūšanu uz Valmieru var kavēt arī uz A3 autoceļa notiekošie remontdarbi.

LETA jau informēja, ka no šodienas līdz 3.jūlijam Valmierā notiks Latvijas IV olimpiāde, pulcējot sportistus, kuri godam aizstāvējuši savu pilsētu, novadu un valsti dažāda mēroga sacensībās. Latvijas IV olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā gaidāms badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks sacensības olimpiādē iekļautajā neolimpiskajā sporta veidā – orientēšanās sportā – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā.

Sacensības atsevišķos sporta veidos tiks organizētas olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisināsies sacensības peldēšanā un vingrošanas disciplīnās, bet sporta centrā “Kleisti” sacensības jātnieku sportā. Valkā gaidāmas ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.