Ziņas

Sabiedrība

Valmierā laistīs grantētās ielas – oficiālos apbraucamos ceļus

LETA Ņemot vērā, ka šajā gadā ievērojami samazināts komunālās saimniecības budžets, vasaras mēnešos grantētās ielas netiks laistītas. Izņēmums ir brauktuves, kuras noteiktas kā oficiālais apbraucamais ceļš, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Ņemot vērā Valmieras lielāko brauktuvju rekonstrukciju šajā gadā, vairākas Valmieras mazākas nozīmes ielas, to vidū arī grants seguma, noteiktas par oficiālo apbraucamo ceļu. Citas mazās ieliņas valmierieši un pilsētas viesi izmanto, lai saīsinātu maršrutu. Sausais segums, kā arī pārvietošanās ātrums, sausākā laikā rada diskomfortu gan gājējiem, gan individuālo māju iemītniekiem, kā arī apdraud satiksmes drošību. Pašvaldība jau iepriekš aicināja autovadītājus būt saprotošiem un samazināt pārvietošanās ātrumu no 50 uz 20-30 kilometriem stundā. “Šajā gadā samazinot pašvaldības budžetu par aptuveni 30%, mums nācies no daudz kā attiekties. Ja salīdzina ar pagājušo gadu, kad grantēto ielu laistīšanai tika iztērēti 32 000 latu, šogad šim nolūkam atvēlēti tikai 2 000. Diemžēl šogad vairs nevaram atļauties laistīt ielas, kuras dienā šķērso vidēji 20-30 automašīnas. Izņēmums ir oficiāli noteiktie apbraucamie ceļi vai brauktuves, kas tiek izmantotas, lai īsinātu maršrutu Rīgas, Valkas un Tērbatas ielu rekonstrukcijas dēļ. Saskaņā ar vienošanos ar ielu pārbūvētājiem, tās grants ielas, kas noteiktas kā apvedceļi, jāmitrina katru dienu, piemēram, Sporta, Parka un Semināra ielas posms. Savukārt ielas, ko valmierieši izmanto, lai saīsinātu apbraucamo ceļu, tiek laistītas par pašvaldības līdzekļiem. Piemēram, Beverīnas iela posmā no Brīvības ielas līdz Valkas ielai, Loku iela posmā no Brīvības ielas līdz Burtnieku ielai, Vienības iela posmā no Brīvības ielas Loku ielai u.c.,” informēja pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks.

Baiks aicina iedzīvotājus informēt pašvaldību par nepieciešamību laistīt kādu no apvedceļa brauktuvēm. “Pašvaldība iespēju robežās regulāri apseko visas ielas, taču iedzīvotāji, kas ikdienā pārvietojas šajās ielās, vislabāk pārzina esošo situāciju.”