Ziņas

Izklaide

Valmierā koncertēs franču-šveiciešu duets Sūzanna Abuela un Stefans Oliva

23.aprīlī plkst.19 Mākslas mēneša laikā Valmierā ar koncertprogrammu “The Listening” viesosies franču-šveiciešu duets Sūzanna Abuela (vokāls) un Stefans Oliva (klavieres).

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna, abi skatuves mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmo reizi.

Abuela un Oliva sadarbojas kopš 2001.gada. Koncertprogrammā “The Listening” abi skatuves mākslinieki dalās savā mīlestībā pret Džimija Žufrī un Dona Čerija mūziku. Viņi to pārveido, pievienojot dažām kompozīcijām tekstu. Ar neparasti smalku pieeju mūziķi pierāda, ka Žufrī un Čerija mūzika pastāv ārpus laika un robežām. Šajā programmā mākslinieki izpēta un attīsta savas iekšējās valodas duetus.

Dziedātāja un komponiste Abuela ir dzimusi Bernē, Šveicē. Jau septiņu gadu vecumā sākusi spēlēt klavihordu. 17 gadu vecumā viņa pārcēlās uz Losandželosu (ASV), kur absolvēja vidusskolu un sāka apgūt klasisko dziedāšanu. Tālāk mācības Abuela turpinājusi Hāgas Karaliskajā konservatorijā, kuru absolvējusi ar izcilību. Pēc tam ieguvusi profesora grādu, šobrīd pasniedz lekcijas Šveicē. Abuela prestižās ierakstu izdevniecības ECM paspārnē 2002.gadā debitējusi ar albumu “April”, kas ieguvis Edisona mūzikas balvu. 2006.gadā izdots albums “Compass”, savukārt 2013.gadā – albums “The Gift”.

Džeza pianists, improvizators un komponists Oliva ir dzimis Francijā. Viņš ir izcils klasiskās un mūsdienu mūzikas interprets. Kā mākslinieks Oliva darbojies daudzos muzikālos projektos un dažādos sastāvos – no dueta līdz pat kvintetam.

Koncerts notiek sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

LETA