Ziņas

Sabiedrība

Valmierā kavētu ietvju atjaunošanas darbu dēļ lauž līgumu ar darbu veicēju

Kavēta ietvju remonta dēļ Valmieras pilsētas pašvaldība lauzusi līgumu ar SIA “Zemgales bruģieris”, savukārt vēl vienam darbu veicējam – SIA “EGU Būve” – šī paša iemesla dēļ draud soda sankcijas, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Ietvju remonts tika sākti aprīlī, bet darbi bija jānoslēdz jūlija sākumā. Tos atbilstoši iepirkumam veic “EGU Būve” un “Zemgales bruģieris”.

Līdz 20.jūnijam “Zemgales bruģierim” bija jāveic ietvju atjaunošana Ausekļa ielas kreisajā pusē, posmā starp Rīgas un Voldemāra Baloža ielu, kā arī Brēžas ielas kreisajā pusē, gar kapiem. Uzņēmums šīm ietvēm ir noņēmis virsmas segumu, radot ievērojamas pārvietošanās grūtības gājējiem, taču jaunais bruģakmens segums tā arī nav ticis ieklāts.

Pēc vairākkārtējiem nesekmīgiem mēģinājumiem ar uzņēmumu sazināties un ietvju atjaunošanas procesu ietekmēt Valmieras pilsētas pašvaldība ir nolēmusi lauzt līgumu ar “Zemgales bruģieri”.

Atjaunošana ir gandrīz pabeigta “EGU Būve” pārbūvētajā ietvē Jaunvāles ielas labajā pusē, Rūpniecības ielas abās pusēs pie Cēsu ielas, ietvei no Zvirgzdu ielas gar Karātavu kalniņu, kā arī ietvei Atpūtas parkā pie memoriāla. Šo ietvju atjaunošanas termiņi bija jūnija vidus, bet ietvei gar Karātavu kalniņu – jūnija sākums.

Tomēr “EGU Būve” nav veikusi ietvju atjaunošanu Lucas ielas labajā pusē, kā arī Beātes un Andreja Upīša ielas krustojumā. Saskaņā ar noslēgto līgumu šo ietvju rekonstrukcija bija jāveic līdz jūnija sākumam. Par kavētiem darbu izpildes termiņiem Valmieras pilsētas pašvaldības līgums ar “EGU Būve” paredz soda sankcijas.

Kā atzīst Bieziņa, lai arī kavējot sākotnējos darbu veikšanas termiņus, šogad plānotā ietvju atjaunošana tiks pabeigta.