Ziņas

Kriminālziņas

Valmierā kāds vadītājs pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus 2,15 promiļu reibumā

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 8.februāra līdz 11.februārim, saņemta informācija par 211 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēts 21 ceļu satiksmes negadījums. Cietušo nav. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies seši automašīnu vadītāji. Noformēti 244 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 93 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Par spīti mainīgajiem un nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, aizvadītajā nedēļā, laika posmā no 4.februāra līdz 10.februārim, nav reģistrēti notikumi ar fiziski cietušām personām ceļu satiksmes negadījumos. Iepriekš Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā šāds rezultāts nav ticis fiksēts.

Atbildīga un droša autovadītāju un gājēju ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir viens no iemesliem, kas kopumā mazina transportlīdzekļu avāriju un fiziski cietušo personu skaitu. Būtiski, ka Latvijā joprojām ir ievērojami lielāks ceļu satiksmē cietušo un bojāgājušo personu skaits nekā citās ES dalībvalstīs, tāpēc svarīgi, ka ceļu satiksmē cietušo un bojāgājušo personu skaita samazināšana ir viens no galvenajiem mērķiem, kas izvirzīts Ceļu satiksmes drošības plānā 2017.-2020.gadam.

Aizvadītajā nedēļā kopumā reģistrēti 70 ceļu satiksmes negadījumi (Cēsu PI -16, Valmieras PI-15, Gulbenes PI – 10, Madonas PI-10, Valkas PI – 8, Limbažu PI – 7, Alūksnes PI – 4).

8.februārī pulksten 11:10 Gulbenes novadā, autoceļa Gulbene – Beļava 3.kilometrā, kāds nepilngadīgs jaunietis bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām uzbrauca automašīnai “Volvo”. Cietušo notikumā nav, bojātas tikai automašīnas. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā apturēti seši automašīnu vadītāji. No tiem divi piedalījušies ceļu satiksmē bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet četriem vadītājiem minimālā alkohola koncentrācija izelpā bijusi lielāka par 1,5 promilēm.  9.februārī

Brenguļos tika apturēts “VW Golf” vadītājs bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuram tika konstatēts 2,59 promiļu reibums, savukārt Vaives pagastā apturēta vīrietis, kurš vadījis “Audi” būdams 1,73 promiļu alkohola reibumā.  10.februārī Valmierā kāds vadītājs pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus 2,15 promiļu reibumā, tajā pat laikā sēžoties pie stūres bez jebkāda veida transportlīdzekļa tiesībām, kā arī braucot ar citas automašīnas numura zīmi, bet Limbažos likumsargi apturēja kādu “Audi A4” vadītāju, kurš ar 1,51 promiļu lielu alkohola reibumu sēdās pie transportlīdzekļa stūres. Visiem automašīnu vadītājiem tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par braukšanu reibumā.