Ziņas

Sabiedrība

Valmierā izveidota Ģimenes atbalsta nodaļa

Lai sociālo pakalpojumu sniegšanu ģimenēm ar bērniem padarītu efektīvāku un kvalitatīvāku, Valmieras pilsētas pašvaldības 29.janvāra domes sēdē tika nolemts izveidot Valmieras Sociālā dienesta struktūrvienību “Ģimenes atbalsta nodaļa”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

No 1.marta Ģimenes atbalsta nodaļa pildīs Valmieras jaunatnes centra “Vinda” paspārnē līdz šim bijušā Palīdzības biroja funkcijas, lielāku uzmanību pievēršot ne tikai darbam ar bērniem un jauniešiem, bet veidojot sadarbību ar visu ģimeni kopumā.

Nodaļas mērķis ir nodrošināt sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu sniegšanu ģimenēm ar bērniem Valmierā. Galvenie nodaļas uzdevumi būs informēt ģimenes ar bērniem par tiesībām saņemt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību, sniegt psihosociālu atbalstu dažādās krīzes situācijās nonākušām ģimenēm, nodrošināt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu, kā arī plānot un organizēt preventīvos sociālos pasākumus jaunajām ģimenēm, organizējot ģimeņu atbalsta grupu un citas nodarbības.

Ģimenes atbalsta nodaļas darbinieki turpmāk būs pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības telpās. Šeit būs gaidīta ikviena ģimene, kurā aug nepilngadīgi bērni, lai rastu atbalstu ar bērnu audzināšanu saistītos jautājumos, risinātu problēmjautājumus un krīzes situācijas ģimenē.

LETA