Ziņas

Sabiedrība

Valmierā izbūvēs lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmu

Šī gada Valmieras ielu rekonstrukcijas prioritāte ir Brīvības iela, kur aizvadītajā gadā tika pabeigta maģistrālā ūdensvada un atsevišķā posmā arī kanalizācijas izbūve, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika informēja, ka Brīvības ielas rekonstrukcijas projekta laikā tiks izbūvēta lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēma, atrisinot virsūdens aizplūšanas problēmu Vienības un Brīvības ielas krustojumā pie veikala “Top”.

Brīvības ielas galā – krustojumā ar Jaunzemju un Pilātu ielu – labākai un drošākai satiksmes organizācijai tiks izbūvēts rotācijas aplis. Brīvības ielas rekonstrukcijas darbi ietver arī brauktuves konstruktīvā-nesošā pamata izveidi un asfalta seguma ieklāšanu.

Darbus plānots sākt aprīļa beigās vai maija sākumā. Par izmaiņām sabiedriskā transporta kustības maršrutā iedzīvotāji tiks informēti pirms remontdarbu sākšanās pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”.

Rekonstrukcijas darbi turpināsies arī Andreja Upīša ielas posmā no Rubenes ielas līdz Valmieras pilsētas administratīvajai robežai. Šobrīd, kad lielākie apakšzemes komunikāciju izbūves darbi šajā posmā ir pabeigti, ir sākta ielas seguma izbūve, no jauna izveidojot gājēju ietves un rekonstruējot ielas apgaismojumu. Jemšika piebilst, ka sliktā tehniskā stāvoklī esošā Andreja Upīša ielas posma no Beātes ielas līdz Rubenes ielai rekonstrukcija šogad netiks veikta, taču ielas posmā tiks veikts plānveida bedrīšu remonts.

Šovasar nelielas neērtības būs SIA “Vidzemes slimnīca” apmeklētājiem. Ir plānota stāvvietu izveide gar Alvila Freimaņa ielu 60 automašīnām, jo pašlaik mašīnas tiek novietotas uz ceļa nomales. Tāpat plānots atjaunot ielas segumu un no jauna izveidot gājēju celiņu.

Remontdarbu laikā pašvaldība aicina iedzīvotājus rēķināties ar neērtībām un, dodoties uz pieņemšanu pie ārstiem, ieplānot mazliet vairāk laika, kā arī iepriekš padomāt par automašīnas novietošanu.

Kā informēja Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes būvinženiere Inese Kokenberga, pilsētā pēc ziemas sezonas notiek bīstamāko bedrīšu likvidēšana, taču, tiklīdz paaugstināsies vidējā gaisa temperatūra, tiks sākta arī plānveida asfaltēto ielu labošana. Šim mērķim Valmieras pilsētas pašvaldība budžetā ir paredzējusi 150 tūkstošus eiro.

Lai uzlabotu ielu tehnisko stāvokli, Valmieras pilsētas pašvaldība 2014.gadā pirmo reizi grantēto Mālu ielu apstrādāja ar šķembām un saistvielu – bitumena emulsiju. Šogad ielai plānots garantijas remonts, jo tehnoloģijas problēmu dēļ tajā tomēr ir izsistas bedres.

Šogad šādu tehnoloģiju plānots izmantot uz divām grantētajām ielām – Strazdu ielas un Beverīnas ielas posmā no Valkas ielas līdz caurtekai pie Brīvības ielas, kā arī atjaunojot ielas virsmu divām asfaltētajām ielām – Jumaras ielā no iebrauktuves slimnīcas teritorijā līdz apvedceļam un Cēsu ielā abās joslās no Kauguru ielas līdz pilsētas robežai.

Pārējās grantētās ielas tiks apstrādātas ar pretputekļu absorbentu. Kokenberga atzīst, ka ielās ar vājāku satiksmes intensitāti efekts var saglabāties visu sezonu, taču noslogotākās ielās, īpaši tajās, kas pildīs apvedceļa funkciju ielu rekonstrukcijas darbu laikā, apstrāde būs nepieciešama vairākas reizes sezonā.

Valmieras pilsētas pašvaldība arī šogad plānojusi attīstīt gājēju-velosipēdistu ceļu infrastruktūru, par 1,9 kilometriem pagarinot 11 kilometrus garo gājēju-velosipēdu ceļu garumu pilsētā. Gājēju-velosipēdu ceļu izbūve plānota gar Rubenes ielu – 130 metru, Andreja Upīša ielā no Rubenes ielas līdz Patversmes ielai – 800 metru, Raiņa ielā no Rubenes ielas krustojuma līdz apvedceļam aptuveni 400 metru garumā, pie Valmieras 2.vidusskolas aptuveni 200 metru un Dīvaliņa ielā posmā no Palejas ielas līdz Atpūtas parkam 400 metru garumā.

Savukārt Pārgaujā gājēju celiņi tiks rekonstruēti Linarda Laicena ielas posmā no SIA “Valmieras Mēbeles” līdz Rūpniecības ielai un Rūpniecības ielā no Cēsu ielas līdz Linarda Laicena ielai.

LETA