Ziņas

Sabiedrība

Valmiera Hanzas dienās Vīlandē

Foto: Aivis Riekstiņš

Šodien, 4.jūnijā, Valmieras sadraudzības pilsētā Vīlandē, Igaunijā sākas 35.Starptautiskās Hanzas dienas, kas pulcē simtiem viesus no 80 dažādām Eiropas pilsētām.

Pasākumā ar plašu delegāciju piedalās arī Valmieras pilsēta, informē Valmieras pašvaldība.

Hanzas dienu laikā Vīlandes pilsētas iedzīvotāji un viesi Valmieras stendā var iepazīties ar tūrisma piedāvājumu Valmieras pilsētā un tās apkārtējos novados, pilsētas attīstības plāniem, uzzināt par interesantākajiem apskates objektiem, īpašajiem ekskursiju piedāvājumiem, kā arī nobaudīt „Valmiermuižas alus” piedāvāto produkciju. Tāpat stenda apmeklētājiem piedāvā iespēja iepazīties ar z/s „Mežiņi” produkciju un tās tapšanas gaitu, vērojot angoras truša vilnas ieguves ceļa meistarklasi no vilnas cirpšanas līdz šķeterēšanai un adīšanai, bet Vīlandes vecpilsētas centra parkā ikviens laipni aicināts atmodināt savas piecas maņas, ejot cauri „Sajūtu takai”, ko nodrošinās Vidzemes Olimpiskais centrs.

Šodien

Hanzas dienas tiek atklātas ar krāšņu svētku gājienu, kas ir neatņemama šo svētku tradīcija, savukārt 5.jūnijā tiks atklāts jau tradicionālais Hanzas dienu gadatirgus, kurā ikviens tā apmeklētājs varēs aplūkot un iegādāties kādu sev tīkamu amatnieku darinājumu vai nogaršot neparastus gardumus no daudzām Hanzas pilsētām Eiropā.

5.jūnijā, uz dažādām pilsētas skatuvēm, Vīlandes pilsētas viesus un iedzīvotājus ar daudzveidīgu kultūras programmu priecēs Valmieras Kultūras centra pašdarbības kolektīvi – TDA „Gauja”, bigbends „Valmieras Puikas” un vokālistu grupa, kā arī kamerkoris „Kaķi”.

Hanzas dienās Vīlandē tiek piedāvāta plaša pasākumu programma, kurā piedalīsies arī Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji – biznesa forums, kas šogad veltīts šobrīd aktuālajām radošajām industrijām. Forumu atklās Lībekas pilsētas mērs Bernds Sakse (Bernd Saxe) un Vīlandes pilsētas mērs Ando Kivibergs (Ando Kiviberg). Foruma dalībnieki iepazīs Igaunijas veiksmes stāstus uzņēmējdarbībā, kurus ilustratīvi bagātinās uzņēmēju prezentācijas gan par uzņēmumiem, gan inovatīviem produktiem – sākot no augstvērtīgiem kosmētikas produktiem, bio-saldējuma un funkcionālā dizaina mēbeļu ražošanas no otrreizējās pārstrādes materiāliem līdz piedzīvojumu parka „Lottemaa” izgudrojumiem. Savukārt Hanzas tūrisma sesijā tiks diskutēts par Hanzas tūrisma iespējām un izaicinājumiem Hanzas savienības pilsētās. Hanzas savienības galvaspilsētas Lībekas oficiālā pieņemšana pulcēs Hanzas savienības biedrus, bet 2016.gada Starptautisko Hanzas dienu organizētāji no Bergenas Norvēģijā iepazīstinās dalībniekus ar plānotajām norisēm Hanzas dienās nākamajā gadā.

Minētā aktivitāte tiek finansēta no Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm”.

Sagatavojusi Arita Lejiņa