Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmierā diskutēs par meža nozares attīstību

Lai diskutētu par problēmām saistībā ar meža apsaimniekošanu un nozares konkurētspēju, šodien Valmierā notiks ekspertu diskusija “Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Diskusija notiks plkst.11 Valmierā, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4.

Ekspertu diskusijā tiks runāts par tādiem jautājumiem kā meža nozares nākotnes potenciāls, nozares nozīme Latvijas reģionos un to attīstībā, noieta tirgi un attīstības iespējas.

Kā norādīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) izpilddirektors Kristaps Klauss, ņemot vērā, ka Krievijas un Ukrainas konfliktsituācijas iespaidā vairākas tautsaimniecības nozares jau izjutušas būtiskus satricinājumus, svarīgi definēt, kā nostiprināt savas nozares konkurētspēju un neatkarību no ekonomiskām svārstībām.

“Viens no mūsu ekonomikas stūrakmeņiem arvien ir bijusi meža nozare ar īpašu nozīmi reģionos, tāpēc Valmierai kā vienam no spēcīgākajiem Vidzemes centriem ir iespēja sniegt nozīmīgu ieguldījumu,” atzina Klauss.

Ekspertu diskusijā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Juris Sleņģis, Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, AS “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs, augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis, lektors Valdis Zaķis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis, kokapstrādes uzņēmuma SIA “Byko-Lat” pārstāvis Jānis Zvirbulis.

LETA