Ziņas

Sabiedrība

Valmierā diskutēs par Latvijas dabas vērtībām

Šodien Vidzemes Augstskolas Cēsu ielas 301.auditorijā plkst.17.30 notiks diskusija par Latvijas dabas vērtībām, aģentūru LETA informēja Pasaules Dabas Fonda pārstāve Sarmīte Kolāte. Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ir “Kantar TNS” ir izpētījis, kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret dabu un tās vērtībām. Rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem lielākās dabas vērtības ir dabiskie meži (75 %) un Baltijas jūra un tās piekraste (66 % ).

Taču kādas sajūtas rada šī būšana mežā un piejūrā? Kāpēc tās ir vērtības un kāpēc būtu saglabājamas nākamajām paaudzēm, pirms laika zobs tās aizslauka nebūtībā? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem, Pasaules Dabas Fonds aicina uz publisku diskusiju Valmierā. Diskusiju vadīs fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs.

Diskusija “Kas ir Latvijas dabas bagātības šodien?” notiek Latvijas simtgades projekta “Latvijas simtgades dabas deklarācija” ietvaros. Diskusijas dalībnieku un auditorijas paustās atziņas tiks iekļautas īpašā Latvijas simtgades dabas deklarācijā.